Ізраїль виводить війська із Гази

Ізраїль виводить війська із Гази

Ізраїль відвів свої війська за межі сектору Газа, заявивши, що виконав свою головну ціль: знищити підземні тунелі ХАМАСу.

Ізраїль звинувачував бойовиків у тому, що вони пробираються цими тунелями на його територію, - пише BBC Україна.  

В регіоні зараз триває триденне перемир'я, про яке сторони домовилися ввечері в понеділок за посередництва Єгипту. Воно вступило в силу о 8 ранку за місцевим часом (стільки ж за Києвом).

За даними палестинців, за чотири тижні конфлікту загинули 1800 мешканців Гази. Ізраїль повідомив про 67 загиблих.

В ООН кажуть, що три чверті жертв з боку палестинців - цивільні, з них більш ніж 400 - діти.

"Сили Ізраїлю перебазуються на оборонні позиції поза сектором Газа і залишатимуться там", - заявив ізраїльський військовий речник Пітер Лернер.

За лічені хвилини до того, як перемир'я вступило в силу, в Єрусалимі та Тель-Авіві пролунали сирени повітряної тривоги, бо бойовики ХАМАСу випустили ракети по центральному Ізраїлю.

Ізраїльські війська, своєю чергою, провели в Газі низку рейдів незадовго до перемир'я.

Ізраїль почав операцію проти бойовиків на початку липня. Як заявлялося, її ціллю було припинити ракетні обстріли і знищити тунелі бойовиків.

Незадовго до відведення військ Армія оборони Ізраїлю повідомила, що зруйнувала 32 тунелі, знешкодила 3000 снарядів і вбила близько 900 "терористів".

За останні тижні перемир'я оголошувалося вже кілька разів, але тривало недовго, бо сторони звинувачували одна одну в його порушенні.

Палестинці вимагають повного виведення військ із Гази, припинення блокування території і відкриття пунктів перетину кордону.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що головна мета його країни - "повернути мир і безпеку громадянам Ізраїлю".

На місці подій

Мартін Пейшенс, Газа.

Припинення вогню, перемир'я і затишшя починалися і закінчувалися, але, мені здається, цього разу є одна принципова відмінність: Ізраїль відвів війська. Вони перебували тут для того, щоб знищити тунелі ХАМАСу, і ізраїльські ЗМІ повідомляють, що це завдання виконане.

Зараз у Газі тихо. Я нещодавно був у порту і бачив рибалок, які вийшли в море. Я тут вже більш ніж тиждень, і побачив це вперше. Люди використовують перемир'я для того, щоб вийти з дому, зробити запаси і спробувати усвідомити смерть і руйнування, які прийшли сюди за останні чотири тижні.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання