Новини

Іван Васильцюн: на Закарпатті мають призвати 2500 людей

З метою підтримання обороноздатності держави та завершення проведення антитерористичної операції виникла необхідність проведення третьої черги часткової мобілізації.

Проведення третьої черги часткової мобілізації здійснюється у суворій відповідності до Указу Президента України від 21.07.2014 № 607/2014 "Про часткову мобілізацію", що затверджений Верховною Радою України (Закон України «Про затвердження Указу Президента України "Про часткову мобілізацію" від22.07.2014 р. № 1595-VII) та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Проведення третьої черги часткової мобілізації має за мету збереження спроможності Збройних Сил України та інших військових формувань по виконанню бойових завдань в АТО, нарощування угруповань військ та сил для відбиття можливого вторгнення, а також здійснення планового перегрупування особового складу.

За умов виконання заходів третьої черги часткової мобілізації буде приведено у бойовий стан 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення для забезпечення потреб оборони. Також буде створено систему поповнення некомплекту в особовому складі та посилено ешелон охорони державного кордону та нарощено сили і засоби територіальної оборони, посилено складову з технічного прикриття об’єктів, транспортної інфраструктури та її відновлення.

Необхідно підкреслити, що завдяки двом попереднім чергам часткової мобілізації відмобілізовані та приведені у бойовий стан 53 військові частини Збройних Сил України та 18 частин інших військових формувань. Це дало змогу створити угруповання військ та сил, адекватних рівню загрози на березень — червень цього року, посилити охорону державного кордону на загрозливих напрямках, де і сьогодні йдуть бої за захист українського кордону, та запобігти вторгненню регулярних військ Росії на континентальну Україну як з Криму, так і з півночі, сходу та з придністровського напряму.

При виконанні завдань часткової мобілізації діють в межах чинного законодавства. Адже вони є складовою частиною органів державної влади.
Згідно з Указом «мобілізація проводиться на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва». Призов військовозобов’язаних здійснюється в усіх зазначених областях нашої держави у пропорційних обсягах.

Зокрема, станом на 31 липня 2014 року, військові комісаріати Закарпатської області відповідно до розпоряджень Генерального штабу ЗС України повинні здійснити призов за мобілізацією близько 2,5 тисяч військовозобов’язаних у підрозділи 128 окремої гірсько-піхотної бригади, яка розташована на території нашої області. На даний час мови про відправку військовозобов’язаних у військові частини, розташовані за межами Закарпаття, не йдеться.

Місцевими органами державної влади через військові комісаріати, відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», призов військовозобов’язаних та техніки національної економіки для доукомплектування військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до штатів воєнного часу здійснюється протягом 45 діб. 

Цей термін не стосується строку перебування на військовій службі військовослужбовців, призваних під час мобілізації, а стосується лише механізму призову на військову службу, - повідомляє військовий комісар Закарпатського ОВК полковник Васильцюн І.П. 

Більш детально про умови мобілізації читайте тут. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.