Інтерни-стоматологи УжНУ вчать дітей, як правильно чистити зуби

 Інтерни-стоматологи УжНУ вчать дітей, як правильно чистити зуби

Як правильно чистити зуби, навчають інтерни-стоматологи найменших мешканців Закарпаття, здобуваючи водночас навички роботи з малечею. Кафедра стоматології дитячого віку вкотре влаштувала акцію в рамках програми «Гігієнічне навчання дошкільнят», яка є частиною іншого проекту – «Здорова усмішка дітей Закарпаття».

Акцію провели в НВК «Престиж» і дитсадка № 19 під керівництвом завідувача кафедри стоматології дитячого віку, кандидата медичних наук, професора Оксани Клітинської. Мета заходу – доступно пояснити, як чистити зуби. Цього року заняття є систематичними: інтерни майже щодня відвідують дитсадки.

«Влаштували акцію в дитсадках, бо найкраще навчати дитину правильно чистити зуби в 3–4-річному віці. А запам’ятовується це після 7-разового повторення. Тож те, що навчилися сьогодні, повторимо під час наступних відвідин», – розповідає Оксана Клітинська.

Рівень захворюваності зубів у 5–6-річних становить 98 %, тобто 98 малят зі 100 мають стоматологічні проблеми. Серед дітей дорослої групи (12-річні) карієс – у 92 %. Дані щодо патології прикусу варіюються, але відсоток і так значний – до 90 %. Водночас це саме ті проблеми, яким можна запобігти.

Інтерни-стоматологи виступають модераторами групових занять з гігієнічного навчання дошкільнят. Діти радо відтворюють контури уявного сонечка на щічках, а також гру на скрипці. В обох дитячих закладах інтерни відвідали всі вікові групи.

«Діти зацікавлено ставляться до такого навчання, – коментує вихователь дитсадка № 19 Ніна Поштак. – Студенти УжНУ до нас приходять уже третій рік, роблять корисну справу. Наші малята вже вміють малювати, вирізати, трохи пишуть, тож для них таке навчання не є важким».

Студенти інтернатури також задоволені співпрацею у рамках курсу дитячої стоматології з Оксаною Клітинською. «Це не перша наша акція, нещодавно влаштували таке навчання в міському супермаркеті, на площі Петефі. Плануємо також зіграти для дітей казку, аби доступно пояснити їм важливість гігієни. Сценарій уже підготували, а сьогодні навчаємо їх правильних рухів щіткою», – розповідає студентка першого року інтернатури Діана Новак.

Не обов’язково, що кожен з інтернів буде дитячим стоматологом, однак співпраця стане корисною як для майбутніх лікарів, так і для дітей, до прикладу, для переборювання фобій.

«Під час такої акції відбувається адаптація дитини до стоматолога на ранніх періодах життя, а це запорука доброго порозуміння між лікарем і пацієнтом у майбутньому», – вважає студент першого року інтернатури Михайло Сливка.

Сьогодні на першому курсі навчається 87 інтернів, на другому – 123. Кафедра стоматології дитячого віку віднедавна має навчальну базу в ЗОШ № 20. За сприяння директора школи Маріана Комарницького, стоматологи УжНУ оглядають там дітей школи, а в майбутньому планують організувати уроки гігієни для старших класів, - повідомляє Медіацентр УжНУ.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання