Новини

Інформатики УжНУ здобули срібло на Всеукраїнському конкурсі WorldSkills Ukraine

Міжнародний некомерційний рух WorldSkills International має на меті розвиток професійної освіти через гармонізацію кращих практик і професійних стандартів у всьому світі за допомогою конкурсів фахової майстерності як в окремих країнах, так і в усьому світі загалом.

Організаційно WorldSkills International − унікальна міжнародна неурядова організація, до якої входить 76 установ, закладів, об’єднань, що відповідають за розвиток професійної освіти і навчання.

Для будь-якої компанії бути в русі WorldSkills означає грати у вищій лізі професіоналів. Разом з тим у змаганнях беруть участь молоді спеціалісти незалежно від статусу навчального закладу чи роботодавців. Конкурс має більш ніж 60-річну історію. Відбувається раз на 2 роки.

Цьогоріч змагання під егідою WorldSkills Ukraine проводилися 25 листопада на базі факультету інформаційних та обчислювальних систем Київського політехнічного інституту. Головним організатором конкурсу з мобільної робототехніки виступила компанія FESTO, яка надала у користування трьох роботів Robotino, котрі мають власне програмне забезпечення, що базується на мовах C++, Java, Matlab та інших, які можна використовувати та компілювати під назване ПЗ.

Ро́боти виявилися незнайомими для більшості команд-учасниць, тому змагатися було ще цікавіше, адже всі були в рівних умовах. Свої сили в конкурсі випробовувало 8 колективів з України. Підтримати своїх і просто зануритися в змагальну атмосферу заходу завітало близько 200 глядачів, включаючи студентів вишу.

Запекла боротьба за головний приз – золоту медаль та путівку на олімпіаду в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати), яка відбудеться наступного року, тривала 6 годин.

Приємно повідомити, що команда інформатиків УжНУ в складі студентів Анатолія Потапчука та Олексія Рубана під керівництвом доцента Олександра Левчука завоювала друге місце. 

Хоч у загальному конкурсі команда КПІ посіла перше місце, однак із найскладнішою задачею, на розв’язування якої відводилося 4 хвилини, закарпатський гурт упорався за 47 секунд, тоді як киянам знадобилося 50 секунд.

За інформацією завідувача кафедри інформатики

та фізико-математичних дисциплін доцента Олександра Лавера

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.