Новини

Ідеальне місто: Урбаністська «Школа ужгородця» формує свідомих мешканців

Минулої неділі посеред «спального» району Ужгорода виросло у буквальному сенсі ідеальне місто: яким воно мало б бути, місто, яке створене для людей. Картонні споруди, дороги зі шпалер, розфарбовані фарбами фасади містили за собою щось набагато цінніше, глибше і багатообіцяюче: їхні юні творці спочатку проговорили, потім намалювали, а за тим і втілили цілу філософію, порозумівши, що ж таке місто, що у ньому повинно бути і чого тут не повинно з’явитися ніколи.

Кільканадцять діток різного віку стали першими учасниками "Школи ужгородця" -- ігрового урбаністичного заняття для дітей. Воно тривало паралельно з дорослими справами – поруч працювала «Майстерня міста» (також цілком новий для Ужгорода і зокрема його «нового району» формат), де вже сформовані ужгородці ділилися думками про місто, власні подвір’я, вчилися новому, дізнавалися про досвід інших, конкурували проектами для облаштування прибудинкових територій.

Мистецький центр "Кубло" виступив співорганізатором першої "Майстерні міста" -- проекту ГО "Інститут міста Ужгород" з облаштування дворів, під час якого й вирішено було провести перше заняття "Школи ужгородця". Паралельно дітлахи вчилися іграм нашого дитинства разом із представницями ГО «Щасливі діти».

Загалом атракція тривала у рамках міжнародного проекту з актуалізації культурної спадщини «Ми місто», що діє за підтримки Європейської асоціації місцевої демократії ALDA. Керівник мистецького центру «Кубло», який у співпраці з іншими ужгородськими об’єднаннями виграв цей проект Тетяна Смріга розповіла: «Найефективніше і найбільш правильно – це виростити нове покоління ужгородців, які будуть зовсім інакше ставитися до свого міста, його старої частини і нової, до будинків, де вони живуть і будуть абсолютно інакше розуміти своє значення для свого міста, свій вплив на нього. Тому ми хочемо створити відповідну освітню програму і зараз відпрацьовуємо ці заняття, щоб зрозуміти, що справді цікаво дітям. У нас є багато цікавих і креативних ідей, щоб досягнути гарного результату».

Спочатку діти разом з дорослими малювали будинки мрії і обговорювали, якими вони можуть, що важливо у будинку, чим один відрізняється від іншого, як дах повністю змінює обличчя будинку і як це робить обрамлення вікон тощо. «А зараз ми говоримо про ціле місто, що йому потрібне: дороги, тротуари, велодоріжки, зелені насадження», - каже Тетяна Смріга.

Більше інформації – на світлинах Віталія Маріяша та у відеоролику Ужгородського прес-клубу.

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.