Новини

Генплан Ужгорода: напіввідкрито про напівтаємне

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала «Генеральний план Ужгорода: який проект пропонує міська влада і яким бачать місто самі ужгородці». Ініціатива зібрати обговорити генплан разом з мас-медіа виникла у громадських організацій Ужгорода. Прес-клуб підтримав пропозицію та запросив приєднатися до засідання і офіційних осіб, які мають безпосереднє відношення до розробки генплану, його затвердження та прийому пропозицій та зауважень, - Управління архітектури і містобудування Ужгородського міськвиконкому. Щоправда, підтвердивши свою участь, головний архітектор ініціативу громадськості та усіх ЗМІ все ж проігнорував.  

Наталія Волошина, член робочої групи по велоінфраструктурі м. Ужгорода зауважила, що по Генплану виникає чимало запитань, адже документ визначає, як житиме місто наступні десятиліття. «Я як учасник робочої групи, буду подавати пропозиції по створенню велодоріжок у нашому місті, хоча це не найбільша проблема, - каже Наталія Волошина. – У Генплані багато моментів, до яких виникає чимало запитань».

Валентин Волошин, голова Громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області зазначив, що доволі ретельно вивчив Генплан, що пропонується до обговорення, і проаналізував деякі моменти. «Генплан – це документ, який в ідеалі має підказати, з чим пов’язувати своє майбутнє. Має показати, що буде у тому чи іншому місці через 20 років, наприклад», - сказав Валентин Волошин і зауважив, що на сайті міської ради оприлюднено не дуже якісне зображення Генплану, цифр майже не видно, подекуди вони взагалі відсутні. Експерт звернув увагу, що згідно з генпланом пропонується переформатування зелених зон міста. «Зелені ділянки роздадуть під особняки. Обіцяного колись мером зеленого кільця довкола Ужгорода немає. На місці кількох десятків гектарів зеленого лісу місто запланувало район кладовищ,  - каже Валентин Волошин. – На місці теперішньої об’їзної з’являється зона будівництва.  Також у районі аеропорту за ДОСААФом позначена зона суцільних особняків. Забудувати пропонується території і довкола Чорних озер та району наприкінці вулиці Загорської, де зараз поля та плодорозсадники. Зеленою зоною пропонують назвати береги Ужа, які забудовані не будуть».

За словами експертів, згідно з генпланом, церкви, розташовані довкола озера біля ЗОШ №12-15, очевидно знесуть, бо довкола озера позначено суцільну зелену зону. Гаражів, розташованих у цьому ж районі теж не передбачається. Передбачено зелену зону на вул. Минайській, а також біля мосту у районі об’їзної.

Крім того генплан передбачає будівництво пішохідного мосту від Закарпатської ОДА до території, де було розташоване кафе «Казка».

За словами Наталії Волошиної, у поясненнях до Генплану на 80-ти сторінках немає жодного слова про велодоріжки. Відсутні також місця для стоянок автомобілів, з якими у міста чималі проблеми.

Площу Петефі не забудують, а у районі залізничного переїзду повинні зробити кращу транспортну розв’язку, - відзначають позитив експерти. Напроти готелю Ужгород теж позначено зелену зону, торговий центр будувати не передбачено. Але разом з тим, площа позаду універмагу Україна на Генплані теж незабудована, а насправді зараз там не пройти.

До обговорення приєдналися також ужгородці - мешканці вул. Чехова, де зараз складна ситуація з територією та забудовникам. «У цьому районі, вул.Чехова, Котовського, забудови ще з 50-тих років минулого століття. – розповів ужгородець Сергій Зиньковець. – є сквер, 20-30 дерев грецького горіха, які садили самі мешканці 30 років тому за власні кошти. Розташований великий дитячий майданчик. У 2007-2008 роках попередня міська влада влаштувала земельний дерибан, куди потрапила і ця ділянка. Але мешканців заспокоїли, сказавши, що тут зведуть медичний реабілітаційний центр, облаштували навіть дорогу. Будівництво розпочалось, а у результаті вийшло два котеджі, плюс збудована капітальна огорожа, місця ні на зелену зону, ні на тротуар не лишилося».

За словами чоловіка, котедж збудували на газовій трубі, поруч з дитячим майданчиком.  У січні цього року трубу вирішили перенести, розкопали, але отримали відмову мешканців «врізатися» у трубу в іншому місці. «Зараз вся вулиця перетворилася у цілковиту багнюку, перекопують в іншому місці, - кажуть мешканці вулиці. –Забудовник каже, чого кричите, плануємо ще 4 котеджів. Тому ми вирішили щось робити. Підготували звернення до всіх інстанцій».

Наприкінці засідання учасники вирішили передати перелік питань до Управління архітектури і містобудування Ужгородського міськвиконкому, зокрема такі: хто і яким чином буде вирішувати, чи враховувати пропозиції, чи відхиляти, зокрема, згідно законодавства? В який спосіб буде доведене рішення щодо пропозицій до подавача пропозиції та громадськості в цілому?  Чи створено/буде створено Погоджувальну раду для вирішення спірних питань, кількість членів, хто представлятиме громадськість? Коли відбудуться відкриті громадські слухання – з презентацією плану, відповідями на запитання і т.д.? та інші.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.