Новини

Екологи розповіли, як адаптуватися до глобальних змін клімату

Сьогодні, 25 листопада, під час відкритої лекції «Зміна клімату в світі та в Україні: базові терміни, обґрунтовані факти, прогнозовані сценарії»  в Ужгородському прес-клубі експерти розповіли, як людям пристосувати своє життя до кліматичних змін.

Як зазначають експерти, на деякі зміни люди вже вплинути не можуть, тому потрібно вчитися пристосовуватися.  «Людство працює на тим, аби зменшити свій вплив на довкілля, але зараз є такі зміни в кліматі, до яких треба адаптуватися і які ми не зможемо змінити», – кажуть експерти.  

«У Європі у містах застосовують нові підходи до організації транспортного сполучення – ділянки міста засаджують травою, яка впитує вологу, не так притягує сонячне тепло, як асфальт,  і значно миловидніше. Це  озеленення трамвайних колій. Зелені дахи також поширені закордоном. Там можна зробити рекреаційну зону, трава накопичуватиме опади, не засорятиме каналізацію і не дозволятиме нагріватися даху влітку.  Сонячні батареї – міста часто можуть себе самі забезпечити електроенергію. Зовнішнє затінення – значно ефективніше затінення використовувати ззовні, як старі ставні. Не нагрівається стінка будинку.  Фарбування дахів у білий колір. Бо  світлі кольори відбивають сонячні промені. Також вертикальне озеленення, пористі парковки, утеплення будинків, термоізоляція», – розповіли екологи.  

«Крім того, стають популярними блакитні зони міста – чим більше таких зон, тим менше місто нагрівається. Такі зони дозволяють уникнути перегрівання центру міста влітку. Варто також накопичувати дощову воду для використання її як технічної», – радять експерти.

Відкрита  лекція  проводилася  в  рамках  проекту  LOC-CLIM-ACT:  МІСЦЕВІ  ДІЇ  ЩОДО  ВПЛИВУ КЛІМАТИЧНИХ ЗМІН Програми Сусідства і Партнерства ЄС HUSKROUA за співфінансування Європейського Союзу.Основною метою проекту LOC-CLIM-ACT є підвищення на місцевому рівні готовності до дій з реагування на надзвичайні ситуації в результаті впливу кліматичних змін

Цілі проекту:

1. Посилення обізнаності та знань щодо дій з попередження, пом’якшення та адаптації до впливу кліматичних змін на місцевому рівні.

2. Започаткування механізмів стимулювання й підтримки місцевих дій щодо надзвичайних лих, пов’язаних із впливом кліматичних змін.  

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.