До дня народження Івана Чендея відкриють меморіальну дошку

До дня народження Івана Чендея відкриють меморіальну дошку

Із нагоди 90-річного ювілею Івана Чендея 20 травня в Ужгороді відбудеться ряд заходів. Зокрема, о 15:00 на будинку на вулиці Високій 15, де жив і працював Іван Чендей, відбудеться відкриття меморіальної дошки. Після цього всі охочі відвідають могилу письменника на цвинтарі Кальварія.

Того ж дня у Закарпатському обласному державному українсько-музичному театрі ім. братів Шерегіїв відбудеться прем’єра вистави “Що залишаємо людям?” за повістю Івана Чендея “Іван”. Початок прем’єри о 18:00.
Учора, 17 травня, презентували збірку афоризмів лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка Івана Чендея “Спалахи іскрин”. До речі, 17 травня – справжній день народження великого митця слова.


Про те, що закарпатський письменник народився саме сьогодні, а не 20 травня, як це зафіксовано у метриці, розповіла його донька Марія. Саме вона уже після смерті батька зовсім неочікувано для себе знайшла зошит, у якому і були занотовані короткі, але надзвичайно влучні його вислови.


“Задум видати цю книжку виник досить давно: десь через рік, як батька не стало. Зошит із афоризмами повернув мені батька-порадника, адже там — море мудрості, порад. Навіть за життя до нього часто приходили люди за порадами. І зараз, взявши до рук книжечку, можна знайти відповіді на злободенні питання. Ці узагальнення – це плід великого життєвого досвіду. Цією книжкою батько незримо присутній зі мною”, — розповіла Марія Чендей.


Сьогодні видавництво опрацьовує щоденники Івана Чендея, які містять максимум інформації про самого письменника, його внутрішній світ, думки, реальні тогочасні події.

Наразі це — 30 зошитів, у які впродовж 50-ти років Іван Михайлович занотовував свої думки. Більшість з них перебували в архіві письменника, однак декотрі — у родичів. Два останні, які вдалося віднайти, були у його сестри. Саме там описувався період, коли митця виключили з партії. Та не всі записи будуть доступні широкій аудиторії. До прикладу, у щоденниках є кілька записів із позначкою, щоб ніхто ніколи за жодних обставин не публікував їх. Також родичі вирішили не друкувати матеріали надто інтимного характеру або ж ті, які “можуть когось образити”, - повідомили в прес-центрі «Закарпаття».

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...