Новини

Декомунізація «по-москальськи»: змінити Леніна на Леннона

Губернатор Закарпаття Геннадій Москаль, очевидно серйозно взявся за декомунізацію: нещодавно голова ОДА «лякав» закарпатців перейменуванням їхніх вулиць на  вулицю Анонімних алкоголіків, Цапиної бороди і вулиці Анки й Петьки, а зараз взявся до офіційних розпоряджень. Як свідчить повідомлення прес-служби губернатора, Геннадій Геннадійович видав кілька «наказів», згідно з яких у кількох населених пунктах по всій області перейменували вулиці  стилі «так захотів Москаль». Так, наприклад вулиця Леніна у селі Калини Тячівського району тепер матиме ім’я Джона Леннона із «Бітлз».

Прес-служба губернатора також вважає, що «Москаль першим із голів ОДА взявся за декомунізацію»:

«Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль підписав розпорядження про перейменування прокомуністичних вулиць у населених пунктах області в рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки». Подібний документ, підписаний головою ОДА, став першим не тільки на Закарпатті, а й загалом по Україні», - йдеться у повідомленні прес-служби ОДА,

Згідно з розпорядженням Г.Москаля, у селищі Міжгір’я вулицю Щорса перейменовано на вулицю Віктора Маркуся (боєць 128-ї гірничо-піхотної бригади, уродженець смт Міжгір’я, котрий загинув у зоні АТО 18 лютого 2015 року й похований у с.Вербовець Виноградівського району, де проживав із родиною останні роки).

Вулицю Колгоспну в Міжгір’ї перейменовано на вулицю Томаша Масарика (президента Чехословаччини періоду входження в неї Закарпаття, симпатик українського національного руху).

Вулицю Жовтневу в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Едмунда Бачинського (громадсько-політичний діяч Підкарпатської Русі, член підкарпатсько-руського уряду, мер Ужгорода в 1920-х роках, уродженець с.Калини).

Вулицю Калініна в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Калинову.

Вулицю Комсомольську в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Федора Корятовича (литовсько-подільський князь, котрий у 14 столітті переїхав на Закарпаття і справив величезний вплив на політичне й культурне життя краю).

Вулицю Леніна в с.Калини Тячівського району перейменовано на вул. Джона Леннона (співак і композитор, учасник групи «Бітлз»).

Вулицю Жовтневу в смт Солотвино Тячівського району перейменовано на вул. Шімона Голлоші (видатний угорський живописець 19 – 20 століття, певний період життя проживав на Тячівщині).

Вулицю Піонерську в смт Солотвино Тячівського  району перейменовано на вул. Васіле Александрі (видатний румунський письменник 19 століття).

Вулицю Жовтневу в с.Тур’я-Бистра Перечинського району перейменовано на вул. Тур’янську.

Вулицю Радянську в с.Бабичі Мукачівського району перейменовано на вул. Покутянську.

– Маса прокомуністичних вулиць на Закарпатті так і залишилися не перейменованими місцевими органами влади, хоча на це законом «про декомунізацію» відводилося аж півроку, – коментує своє розпорядження Г.Москаль. –  Із 22 лютого повноваження з перейменування вулиць перейшли до мене як голови ОДА. Кілька вулиць із вказаного списку змінені за пропозицією сільських громад (вони не встигли оформити перейменування у відведений законом строк). А решта, в тому числі вулиці на честь загиблого в АТО Віктора Маркуся, президента Чехословаччини Томаша Масарика, видатних угорських та румунських діячів літератури та мистецтва, а також учасника «Бітлз» Джона Леннона я змінив на власний розсуд. Наступні розпорядження з «декомунізації» Закарпаття будуть підписані найближчим часом, - цитує Москаля прес-служба Закарпатської ОДА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.