Новини

Де і як відпочивають ужгородські діти? Поради для батьків

Найдорожчі наші читачі, а насамперед дорогі матусі і татусі! Безперечно, що для багатьох з вас зараз настав той час, коли ваша малеча на канікулах, а тому у ваших обов’язках – забезпечити їй повноцінний відпочинок. Адже діти теж виснажуються у школах, дитячих садках і відповідно мріють про справжній релакс. Правда, у дітей він скоріше за все активний, ніж пасивний. Про те, як склалася ситуація в Ужгороді із дитячими зимовими розвагами – не відволікайтеся і читайте далі.

З настанням зимової погоди більшість розважальних точок, що функціонували влітку, не мають змоги працювати в мороз. Адже ніхто не бажає своїй та чужій дитині застудитися на “веселих гірках.” В одному з улюблених місць дітлахів – Боздоському парку – так званий “зимовий застій”. Літня прогулянка обійшлася б вам орієнтовно в 30 гривень – це якщо малюк захоче спробувати принаймні три атракціони, з’їсти морозива чи солодку вату. Ціни на деякі атракціони такі: Веселі гірки - 10 грн., «Лодочки» - 15 грн., Дитяче колесо - 7 грн., Аладін - 7 грн., Велика ланцюгова карусель - 10 грн. Однак, незважаючи на температурні умови, Боздоський парк таки стане в нагоді для недільної прогулянки. Обов’язково покажіть дитині, що таке свято Масляної (в лютому). Адже концертна програма, веселі розваги та конкурси,  сюрпризи для дітей,  дегустація меду, млинців, спалення опудала зимової "Мари" яскраво запам’ятається яка вам, так і дитині.

Морозний день для дітлахів справить незабутнє враження - у випадку, якщо ви будете прививати їм любов до мистецтва. Добре, що у нашому місті є ляльковий театр. Репертуар театру “Бавка” неправдоподібно широкий. Починаючи з 17 грудня до 14 січня триватимуть  новорічно-різдвяні інтермедії, а вартість такої втіхи - всього 15 грн. Тому якщо вашій дитині від 4 до 12 років, не забувайте ходити з нею в театр, адже якщо змалку прививати дитині любов до музики, мистецтва, краси – вона неодмінно матиме хороший естетичний смак. Не маю сумніву, що похід в театр стане для малюка не лише формою розваги, а й витоком непередбачуваної кількості емоцій та безлічі тем для обговорення після перегляду вистави.

         Для забезпечення відпочинку з користю (та й не тільки в зимову пору) вам в допомозі стане “Падіюн”.

Адже це основне скупчення різноманітних гуртків. Тут вже ви долучайтеся до пошуків у дитині нахилів чи здібностей до мистецтва. Широкий спектр, включаючи 12 структурних підрозділів, 193 навчальні групи початкового, основного і вищого рівнів, захопить вашу дитину різними видами танців, оволодінням театральним мистецтвом, керамікою, фітодизайном, бісероплетінням, художньою гімнастикою і багато-багато чим іншим.

Віддавши дитину до Ужгородської дитячої школи мистецтв, ви не пожалкуєте. Повна зайнятість дитини майстерністю вокалу, танцю, малювання, виховає у вас вмілого танцюриста, співака чи художника, я вам гарантую. Тому, якщо ваш малюк досяг семирічного віку – сміло записуйте його у лави дитячої школи мистецтв.

Задоволенню на здоров’ю сприятиме Закарпатський обласний осередок Всеукраїнської федерації танцювального спорту, школи спортивного танцю «Грація», «Глорія» та «Престиж». Від 4 рочків ваша маленька танцюристка чи танцюрист ходитиме до підготовчої групи, ну а з часом, будьте готові, що ваша дитина часто їздитиме за кордон для участі у престижних танцювальних фестивалях і привозитиме своїй батькам численні нагороди. До того ж, постійні тренування танцями триматимуть дівчаток та хлопчиків у хорошій фізичній формі, яка збережеться й на майбутнє.

Найтитулованіша танцювальна пара Закарпаття: Вероніка Мишко і Володимир Лятов

Любов до музики прививайте у найменшому віці, вчіть дитину грі на музичних інструментах, виховуйте її музичний смак. Або ж запишіть дитину в ряди Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім. Чайковського, що на вул. Волошина у центрі міста. Діток приймають з 6-ти років, а для найменших працює підготовче відділення. Навчають маленьких музикантів за 28 спеціальностями на відділеннях фортепіано, струнно-смичкових, духових та народних інструментів.  Не забудьте поцікавитись у дитини, що їй більше до вподоби, чи хотіла б вона цим займатися і, зваживши відповіді, приймайте рішення.

       Не можете відірвати малечу від телевізора? Сходіть разом у кінотеатр, вражень буде набагато більше. Однак, візьміть до уваги жанр фільму – це повинна бути анімація чи сімейний пригодницький фільм. В Ужгороді є тільки один кінотеатр сучасного рівня – “Доміон”. Однак, зважаючи на кліматичні умови, які наразі всередині кінозалу – одягайтеся якнайтепліше. Впевнена, дитина охоче погодиться провести з вами час саме таким чином, а тому ви зможете бути ближчим з нею та розраховувати на її довір’я. Вартість перегляду кіно нараз коштує 25-30 гривень в залежності від часу сеансу.

         Як же ж не згадати чи не найбільшу ужгородську гордість – льодову ковзанку “Iceland”, що працює навіть в плюсову температуру (а наразі це дуже доречно). 45 хвилин катання з малечею вам обійдеться в 20 гривень з одного, плюс, якщо вам потрібно взяти на прокат ковзани, то ще 15 гривень. Для малят є спеціально пристосовані пластикові ведмеді, за які маленькі фігуристи можуть триматися під час катання. До 8-ми років вхід на ковзанку без нагляду – заборонений. А отже, потурбуйтеся про гарячі напої, не бійтеся синців на ліктях і колінах – і ходімо всі поєднувати цікаве з корисним!

         Новорічні та різдвяні свята стали дуже хорошою нагодою для проведення відповідних розважальних заходів. В Ужгороді відбуваються театралізовані дійства до дня Святого Миколая на пл. Театральній (наприклад, Парад Миколаїв та Миколайчиків), тематичні ранки у дитячих бібліотеках, виставка-ярмарок «Книжковий Миколай», святкові концерти в філармонії, Падіюні, виставки, турніри, вистави у театрах, вертепи, різдвяні коляди, новорічні ранки у театрі, бібліотеках, фестиваль дитячої пісні „Різдвяна зіронька” тощо. Ось що повідомив з цього приводу прес-центр ОДА: “Для того, аби школярі могли з користю провести новорічно-різдвяні канікули, головою облдержадміністрації буде видане доручення керівникам відповідних служб, головам адміністрацій про залучення дітей до активного відпочинку. Так, у районах області мають бути організовані відпочинкові та виховні заходи для школярів. Також у дорученні йдеться про посилення контролю за виявленням безпритульних дітей та подальшим їх влаштуванням у заклади інтернатного типу”.

А тому чекаємо на обіцяні дії, можливо, наступного разу вдасться оглянути нові виховні та розважальні заходи для дітей.

Своїми поглядами на ситуацію залучення дітей до відпочинку поділилися молоді батьки:

Крістіна Гнеушева: “Розваг для дітей в Ужгороді є багато, але серед них майже немає таких, які пропонували б щось для  дітей ясельного віку. Можна створити театри, спортивні гуртки, художні гуртки і т.д. У віці 1,5-2 роки дітки уже із задоволенням працюють у подібних колективах. Також дивує мала кількість закладів харчування, до яких можна піти з маленькими дітьми (до трьох років). Добре, що у сімейних кав’ярнях, ресторанах діткам пропонують гірки, дитячі столики, розмальовки, олівці і т.д., але якщо глянути на меню, то нічого дитячого там не знайти (морозиво, солодощі, соки Сандора, Садочок і т.д. я не вважаю дитячими ласощами). Тобто не вистачає креативності і обізнаності цих закладів у сфері дитячого харчування. Хотілось би також побачити більше кімнат для дітей у супермаркетах, магазинах, місцях, де батькам тяжко владнати свої справи поруч з дітьми. Але загалом, хоч наше місто і порівняно маленьке, та все ж прогресує у сфері закладів для розвитку і розваг наших дітей.”

Крістіна Надь: “В Ужгороді дуже не вистачає дитячих майданчиків, особливо у дворах багатоповерхівок. Добре, що хоч розвиваючі гуртки є – хоч це радує. А ще у більшість магазинів не можна заходити з коляскою, а залишати на вулиці неохота”.      

Катерина Уланова: “Я думаю, потрібні дитячі майданчики у парках і побільше для розвитку дітей, щоб вони не тільки розважались, але і розвивались».

Валентин Кузан: “Потрібно більше варіантів, де дитина, наприклад, віком від року могла би погратися в компанії однолітків під керівництвом спеціалістів. Куди можна було би приходити на годинку-дві порозважатись із дитиною”.

Ванда Мільо, для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.