Новини

Чехія та Угорщина потрапили до списку країн з пропутінськими силами

Західні аналітики переймаються, як швидко путінський режим вкоріниться у Європі.

Путін стрімко нарощує собі підтримку в Європі. Поки Європа спрямовує проти російського агресора все нові й нові порції санкцій, в ЄС міцніють голоси політиків, які не соромляться підтримувати Кремль. Найбільш прихильні отримують за це гроші. Про це пише ТСН з посиланням на  "Новое время".

Видання наводить у приклад Французький Національний фронт (FN), італійську Лігу Півночі, німецьку Націонал-демократичну партію, угорський Йоббік. І це лише початок довгого списку партій ЄС, які відкрито висловлюють свої симпатії Путіну.

На думку експертів, ситуація загострилася, коли ЄС, підтримуючи Україну і побоюючись того, що вогонь війни, розпалюваний Росією, з Донбасу перекинеться на Європу, вводить проти країни-агресора все нові й нові санкції. А так звані партії-друзі Путіна виступають проти і всіляко гальмують економічний і політичний тиск на Росію, тим самим позбавляючи Європу єдності в і без того непростій ситуації.

"Європейських ультраправих і Кремль об'єднує їх антагонічність стосовно ставлення до ЄС",- розставляє крапки над i Жан-Ів Камю, політолог паризького Інституту міжнародних і стратегічних відносин. Саме за цим критерієм, на його думку, сюди вписується і грецька вкрай ліва партія Сіріза, лідер якої Алексіс Ціпрас нещодавно зайняв пост прем'єр-міністра у своїй країні.

У свою чергу британський політичний експерт Ендрю Фоксолл застерігає європейців від небезпеки потрапити в кремлівську пастку:

"Європейські виборці повинні усвідомлювати, що голосування за ультраправі партії більше не може сприйматися як голосування проти політичного мейнстріму. Це може виявитися голосуванням за Путіна".

Так, французька партія Національний фронт, яку очолює одіозна Марін Ле Пен, отримала 23 місця в Європарламенті, а ультраконсервативна Партія незалежності Сполученого Королівства (UKIP) - 24. Представники цих партій змагаються у своїх зізнаннях в симпатії Путіну. Так, лідер UKIP Найджел Фарадж відкрито закликає Захід дозволити Росії захопити Україну, щоб заручитися підтримкою Путіна в боротьбі з ІДІЛ.

Підтримка Путіна зростає й у Великобританії. Як йдеться в статті, на берегах туманного Альбіону підтримка Путіна зараз особливо сильна, навіть попри скандальну справу із загадковим отруєнням Олександра Литвиненка, який був затятим противником Путіна.

Путінський режим пускає коріння й в Німеччині, також спираючись на радикалів і євроскептиків: вже отримала місце в Європарламенті Націонал-демократичної партії (NPD), а також Альтернатива для Німеччини (AfD). За даними німецького видання Bild, у планах Кремля - зробити AfD своїм посередником у торгівлі золотом, одержуючи за це комісійні.

"Кремль не створював ультраправі партії в Європі,- зазначає британський оглядач Люк Хардінг.- Але, кредитуючи їх, Москва зараз надає їм підтримку, політичну і фінансову, тим самим сприяючи зростанню європейського неофашизму".

Також відомо про численні зв'язки російського режиму з ультраправою націоналістичною угорською партією Йоббік, яка має 23 місця в національному парламенті і три місця в Європарламенті.

Варто також зазначити, що серед адептів кремлівської політики - чинний президент Чехії Мілош Земан. Під час передвиборчої компанії в минулому році місцева преса не раз піднімала питання про зв'язок Земана з російською нафтокомпанією Лукойл.

Проте західні експерти зазначають, що прокремлівські партії, які представляють собою опозицію в Європарламенті, зараз знаходяться в меншості. Найважливішим на думку аналітиків є те, наскільки швидко вони почнуть набирати силу.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.