Чехи допомагають відновлювати закарпатські школи

Чехи допомагають відновлювати закарпатські школи

У ході сьогоднішньої двосторонньої міжнародної зустрічі керівництва Закарпаття із делегацією краю Височина Чеської Республіки сторони обговорили спільні інвестиційні проекти, які пропонуються реалізувати у 2016 році.
Як зазначалося, зважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в Україні, чеський край Височина позаминулий рік збільшив надання Закарпаттю фінансової допомоги – до шести мільйонів крон. За рахунок цього вдалося реалізувати 10 спільних інвестиційних проектів, ще 3 продовжені у 2015 році.

Втім є ряд проектів, які українська сторона пропонує включити у програму співпраці на 2016 рік. Більш детально про них розповів голова обласної ради шостого скликання, представник благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко. Це, зокрема:

ЗОШ І-ІІІ ст. с.Хижа Виноградівського району. «Заміна вікон та дверей». Загальна вартість проекту – 1023 000 гривень. Виконано проект на 640 тисяч грн.. Ще необхідно встановити 43 вікна.

ЗОШ І-ІІІ ст. с.Сасово Виноградівського району. «Заміна вікон та вхідних дверей». Тут завершено заміну вікон у класних приміщеннях. Але залишилася потреба у заміні вікон спортзалу.

ДНЗ с.Брід Іршавського району. «Реконструкція будівлі». Його загальна вартість складає 950 000 гривень. Зараз ведуться ремонтні роботи. Однак для завершення проекту виділених бюджетних призначень та коштів благодійного фонду «Віза» недостатньо (потреба ще 250 000 грн).

ДНЗ у с.Нижні Ворота Воловецького району. «Реконструкція будівлі». Тут здійснено проект на 450 000 грн. Однак для завершення реконструкції та капітального ремонту необхідно ще близько 700 000 грн.

ЗОШ І-ІІ ст с.Сойми Міжгірського району «Капітальний ремонт корпусу №2» - проект виконується, але для його завершення необхідно ще понад 400 000 гривень.

ЗОШ І-ІІІ ст. с.Осій Іршавського району «Заміна вікон та вхідних дверей» - частину проекту за виділені з обласного бюджету та фонду «ВІЗа» кошти виконано. Однак для його завершення ще треба замінити 36 вікон.

ЗОШ І-ІІІ ст. с.Березово Хустського району. «Будівництво харчоблоку». Проведено тендер на виконання робіт. Завершуються процедурні питання щодо підписання угоди з виконавцем. До кінця року виділені з обласного бюджету та фонду «ВіЗа» кошти будуть освоєні.

ЗОШ І-ІІІ ст. №2 смт Ясіня Рахівського району. «Заміна вікон та вхідних дверей» - І черга завершена.

- Дуже важливо, що налагоджено партнерські відносини і між територіальними громадами міст та сіл, між установами освіти, культури, охорони здоров’я Закарпатської області і краю Височина, - підкреслив голова облради Михайло Рівіс. – Відтак на сьогодні завдяки тісній співпраці з краєм Височіна охоплено практично всі райони області.

Зі свого боку голова крайового уряду краю Височина, голова благодійного фонду «ВіЗа», член Постійної конференції Зденек Кадлец запевнив у підтримці реалізації визначених проектів,  - пише прес-служба Закарпатської облради.  

- Для нас важливо, аби інвестиційні проекти співпадали та узгоджувалися спільно між обласною радою та державною адміністрацією. З чеської сторони будуть мінімальні корекції, - запевнив голова крайового уряду краю Височина, додавши: - Ми б хотіли, аби терміни закінчення об’єктів пришвидшилися і аби до них додалися ще й об’єкти охорони здоров’я.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання