Новини

Берегівській ЗОШ № 1 прийняла на навчання вісьмох діток-переселенців. ФОТО

У Берегівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, яка активно, діяльно, енергійно, а не позірно готується до свого 70-річчя, вже відчувається подих такого важного свята.

Як відомо, навчання тут розпочалося у далеких 1945/46 р. р. Торжества з нетерпінням очікують як у навчальному закладі, так і міська громада – велелюдний захід планують провести за участі ветеранів-учителів, новачків педагогічної ниви, відомих серед містян випускників тощо. А вони є у кожній сфері соціально-економічного, культурного життя, духовної ниви (державні інституції, бізнес, охорона здоров‘я, освіта тощо). Дорогими гостями на скромній, небучній, непишній, але змістовній й очікуваній забаві будуть підприємці Євген Божар, Василь Кондрич, Елек Печора, депутат облради Степан Медвідь, головний лікар ЦРЛ Іван Малеш, його колега з медичної галузі Володимр Дзерін, начальники міських водоканалу Йосип Галайда, освіти Мар‘яна Пилипенко та інші.

До речі, саме головна освітянка міста повсякчас цікавиться шкільним життям-буттям переселенців із Донбасу. На цей раз також завітала, аби спільно з директором школи Оксаною Матолич розпитати вісьмох учнів, зокрема, Анастасію Кузнецову, Артура Арустамяна (м. Селідово), Мирославу Гнутову (м. Краснодон), Данила Мацковського (м. Докучаєвськ), колишню мешканку Донецька Ангеліну Ладику (на знімку), як вони вчаться, послухати їх враження про нове місце осідку тощо.

Приміром, Д. Мацковський після школи плекає мрію навчатися в УжНУ – на фізкультурному факультеті. Наполягає на цьому його батько-тренер із велосипедного спорту. Натомість дев‘ятикласниця Ангеліна Ладика на прохання автора цих рядків радо сповістила, що у класі знайшла нових друзів, зокрема, Влада Мойсеєнка, Домініку Мезев, Яну Попфолуші та інших. Але чи не найкращої думки про директора, заступників, педагогів, які повсякчас дбають, аби серед школярів не збиралося злоби, гніву, ненависті.

За такий короткий проміжок часу стількох приятелів надбати – це талант треба мати! Між іншим, Ангеліна – дівчина вельми контактна, тож спільників й однодумців у неї значно більше, аніж у інших. У друзях – увесь клас! Я в щирості слів цієї чарівної дівчини аніскільки не засумнівався, бо вона ледь устигала відправляти їм телефонні есемески прямо з директорського кабінету (щоправда, під час шкільної перерви). Молодець! А тим часом у дирекції триває обговорення сценарію ювілейного свята, відшліфовуються останні штрихи порядку денного, пишуться та відсилаються запрошення поважним гостям, формується фотовиставка про шкільне життя одинадцятирічки тощо. Тут раді будь-яким експонатам, що розкажуть про будні загальноосвітньої школи протягом цього часу.

Планується, що відвідають цю історичну подію, яка пройде у міському Будинку культури, очільник Берегова Золтан Бабяк, голова батьківської ради першої середньої школи Дмитро Галушка, який зумів згуртувати в одне ціле членів цього громадського формування тощо. Окреме товариство – колишні директори загальноосвітнього закладу Володимир Терпай, Ксенія Маргітич, колеги з інших міських середніх шкіл, очільниця міської профспілки Марія Бубняк та інші. Звісно, з-серед знатних осіб будуть і ті, хто воював на сході – у АТО, покличуть також учнів-переселенців з Донбасу, хай відчують дух ювілейного сімдесятиріччя.

МИХАЙЛО ПАПІШ

На фото автора: директор школи О. Матолич, начальник управління освіти М. Пилипенко з учнями-переселенцями.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.