Новини

Берегівська райрада хоче зберегти у краї окремий угорський округ

16 червня, відбулося пленарне засідання 28-ї (позачергової) сесії Берегівської районної ради, яку провела голова ради Олена Шедер.

За словами головуючої скликання позачергової сесії було обумовлене активним обговоренням у суспільстві питань територіально-адміністративної реформи в Україні. Відповідно головами фракцій у районній раді запропоновано скликати позачергову сесію для того, щоби депутатський корпус висловив свою позицію з приводу майбутніх перетворень адміністративних одиниць.

Відтак, депутатським корпусом прийнято звернення депутатів районної ради до Президента України Порошенко П.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України Балога В.І., Балога І.І., Балога П.І., Брензович В.І., Горват Р.І., Ланьо М.І., Лунченко В.В., Матвійчук Е.Л., Пацкан В.В., Петьовка В.В., Пинзеник В.М., Чижмарь Ю.В., Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації щодо залишення (створення) самостійного Берегівського району, який об’єднує більшість місцевих самоврядувань корінного населення – угорців краю, - пише прес-служба районної ради.

"ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Берегівської районної ради VI-го скликання Закарпатської області

Ми, депутати районної ради, звертаємося до Вас з приводу адміністративно-територіальної реформи України, яка активно обговорюється суспільством та назріла в умовах твердих намірів нашої держави щодо остаточної інтеграції в єдину європейську спільноту.

Останнім часом у засобах масової інформації науковці почали опубліковувати різні версії з приводу адміністративно-територіальної реформи із створенням трирівневої системи: громада, район, регіон.

Верховна Рада України розпочала проводити реформи, які стосуються самоврядування першого рівня, та нещодавно прийняла закон «Про добровільне об'єднання територіальних громад», у якому зазначено, що під час проведення реформ у адміністративно-територіальній галузі слід врахувати історичні, природні, етнічні та культурні особливості регіонів, що призведе до створення справжньої самоврядності в країні.

У свою чергу депутатський корпус Берегівської районної ради хоче довести до Вашого відому свою позицію та аргументи з приводу подальшого реформування другого рівня адміністративно-територіальної системи України на рівні районів (повітів), що в майбутньому просимо узяти за основу.

Так, місто Берегово має статус міста обласного значення і разом із Берегівським районом є національно-культурним центром угорського населення Закарпатської області. Берегівщина володіє високим потенціалом соціально-економічного розвитку з розвинутою рекреаційною інфраструктурою. Територія району межує з Євросоюзом. На кордоні розташовані 3 пункти міжнародного пропуску. В місті Берегово розташоване Генеральне консульство Угорщини.

Враховуючи вищевикладене та проголошений Україною курс до євроінтеграції, де забезпечення прав національних меншин займає особливу нішу в самовизначенні та життєдіяльності місцевого самоврядування просимо Вас у рамках децентралізованого процесу – відповідно до чинного законодавства України – залишити (створити) самостійний Берегівський район, який об’єднує більшість місцевих самоврядувань корінного населення – угорців краю. Сподіваємося на Вашу підтримку та порозуміння"

Детальніше про добровільне об'єднання громад читайте тут. 


Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.