Новини

Байки про суспільні взаємини: Андрій Шип представив читачам свою збірку

Сьогодні, 7 грудня, в Ужгороді, у книгарні «Кобзар» в рамках щорічного передсвяткового проекту «Письменник за прилавком» із читачами спілкувався Андрій Шип.

Автор розповів про свою збірку байок «Коли ще звірі говорили», яка вийшла ще минулого року, а вже за кілька місяців – на книгу чекає перевидання. «Тоді я вагався, не знав, як збірка буде сприйнята читачами і загалом моїми знайомими, а зараз вже  готуюсь до перевидання, бо є хороші відгуки і побачив, що такий формат теж затребуваний»,  – каже Андрій Шип.

На запитання, чи сюжети і персонажі з байок взяти з реального життя, чи більш абстрактні, автор відповідає: «По-різному. У більшості випадків, якась подія в суспільтсві, котра зачіпає за живе, стає своєрідним провокатором до написання байки. Включається аналіз, асоціації, народжують аналогії. Крім того, ті взаємини, які є в суспільстві, інколи мають відбиток і в тваринному світі. Це такий двосторонній зв’язок: чи явище, подія народжує байку, чи байка і взаємин тварин нагадують реальних людей і реальні ситуації», – каже Андрій Шип.

Письменник каже, що до написання байок його спонукає бажання яскраво і гостро показати явища, персонажі, події, які викликають у суспільства не дуже хороші емоції, які ми осуджуємо. «Формат байки, бо саме цей жанр дає можливість так яскраво показати і, відповідно, побачити якісь ситуації, які викликають не зажди однакові реакції у людей. Може, хтось зможе побачити у цих байках і ті події, які він переживав у житті», – зазначає автор.

Щодо того, як ставитися до вислову «людина – найлютіший звір» і як співвідносити його з книгою, коли там тварини «приміряють» на себе вчинки людей, Андрій Шип каже: «У книзі у мене є рядки, де є таке поняття – «озвірілий людинець». Воно і показує весь сенс цього взаємозв’язку.  Ним я показав, що є і такі думки. Разом з тим, не можна однозначно дивитися на з абсолютно  критичної точки зору, «озвірілої». Бо не все так погано.  Дуже часто і книгах, і вжитті добро, в кінці-кінців, перемагає. Просто часто ми цю перемогу не бачимо», – каже Андрій Шип.

Нагадаємо, акція «Письменник за прилавком» триватиме в Ужгороді до 18 грудня: щодня (крім вихідних)  з 14.00 до 15.00 у книгарні «Кобзар». Підсумком акції стане нагородження переможців конкурсу «Книга на Миколая».  

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.