Абітурієнти, які вступають у різні університети, можливо вчитимуться разом

Абітурієнти кількох областей України, у тому числі Закарпаття, можуть опинитися не у тому вузі, в який вступали. Йдеться про те, що Закон про вищу освіту знову набув актуальності у Верховній Раді. Джерела в Закарпатській ОДА свідчать, що перспектива об’єднання закарпатських вишів упродовж року існує.  

Його імовірне прийняття, як свідчать експерти, неодмінно призведе до давно планованого укрупнення вузів, тобто їх об’єднання. На тлі таких перспектив для абітурієнтів постає питання: навіщо обирати університет з високою платою за навчання, якщо можна стати студентом «меншого» вишу і, відповідно, укласти угоду на значно меншу суму. А згодом і перші, і другі опиняться у одному й тому ж вузі. Проте — із різною вартістю навчання.

На Закарпатті найбільше абітурієнтві обирають два вузи: УжНУ і ЗакДУ. Вартість навчання у закладах відрізняється майже удвічі. У економічно успішному ЗакДУ «ціна питання» значно нижча, тоді як в УжНУ, що перебуває в економічній кризі, єдиний вихід – високі ціни за навчання для студентів. Невизначеність ситуації з об'єднанням може призвести до того, що абітурієнти, які сьогодні впевнені, що вибирають між різними вузами можуть стати однокурсниками.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання