Саме так у цьому році в усьому світі відбудеться акція на підтримку Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна.
У цьому році за ініціативою міжнародної організації Down Syndrome International у всьому світі відбудеться масова акція "LOTS OF SOCKS". Щоб підтримати людей з синдромом Дауна, висловивши їм свою солідарність, ВБО "Даун Синдром" запрошує всіх українців приєднатися до яскравої та веселої всесвітньої ініціативи.
"Мета цього міжнародного руху - звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Ми пропонуємо кожному одягнути в цей день різнокольорові шкарпетки і за допомогою такого незвичайного аксесуара відчути себе, не таким, як усі. Зрозуміти, що значить жити під пильними і часто недобрими поглядами оточуючих ", - розповідає Тетяна Михайленко, організатор акції" LOTS OF SOCKS "в Україні.
Щоб приєднається до всесвітньої акції, потрібно 21 березня одягти шкарпетки. Але не просто шкарпетки! А яскраві шкарпетки, непарні шкарпетки, гольфи або гетри, шкарпетки в смужку і з малюнком, одину шкарпетку, яка символізує додаткову хромосому. Зробіть з шкарпеток шарф або краватку, прив'яжіть до сумки або вкладіть в кишеньку піджака, закріпіть на ручці дитячої коляски або на антені автомобіля. Збираючись в дитячий садок, школу, університет, на роботу, в подорож, на відпочинок або на прогулянку, додайте незвичайну "родзинку" в свій гардероб - рукавички або бантик з різнокольорових шкарпеток. Просто зробіть так, щоб шкарпетки були весь день помітні, привертали увагу людей, примушували ставити питання. Вибір за вами, головне - це можливість розповісти людям про це день. Також фотографуйте себе і оточуючих учасників руху "LOTS OF SOCKS" і надсилайте свої фото за адресою info@downsyndrome.org.ua або залишайте в стрічці на Facebook.
«Одягніть різнокольорові шкарпетки, щоб відчути, як це - відрізнятися від інших», – закликають організатори.
Довідка:
Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром" (www.downsyndrome.org.ua) заснована у 2003 році батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям з синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя. Наразі ВБО "Даун Синдром" об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України.
За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей із синдромом Дауна. Імовірність народження такої дитини не залежить від способу життя батьків, стану їх здоров'я, шкідливих звичок, харчування, статку, освіти, національності чи віросповідання. Всі малюки можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їхніх родин. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям із синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей у пологових будинках. Медики і педагоги часто керуються застарілими і поверхневими відомостями.
2 вересня 2010 року відкрито Центр раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, можливостями якого вже користуються більше 480-ти сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.