Учителі з усіх регіонів Закарпатської області, які пройшли відповідну сертифікацію, перевіряли роботи учасників ЗНО з української мови та літератури. У творах випускників вчителі знаходили по 50 помилок та відзначають, що про художній виклад думки не йдеться.
До роботи над перевіркою відкритого бланка Б у Закарпатті залучено 105 кращих учителів української мови та літератури, які попередньо пройшли сертифікацію, чим підтвердили свій високий професійний рівень, – повідомляє офіційний сайт Закарпатського інституту післядипломної освіти.
Цього року закарпатським педагогам довелося перевіряти завдання другої сесії: «Прислів’я мовить: “Моя хата скраю – нічого не знаю».
Висновки вчителів не надто втішні: дехто з випускників вважає, що можна жити, не переймаючись чужими клопотами, суспільними проблемами, а віддавши себе служінню сім’ї, дбаючи про благополуччя своїх близьких і рідних. Багато ж хто переконаний, що повноцінним є життя з турботою про інших.
«На перший погляд тема здається легкою й не надто експлуатованою, навіть актуальною: хто не може щось написати про людську байдужість/небайдужість, співчуття і повноцінне життя? Та, на жаль, аналізуючи вже перевірене, на душі стає сумно-сумно: тих робіт, що можна читати, з кожним роком стає все менше і менше, а в основному абітурієнти (принаймні, ті, що трапилися цьогоріч) не зовсім вправно володіють українським словом (частина робіт з російськомовного регіону), слабо знають твори української літератури, посередньо засвоїли українську граматику (50 і більше помилок!), примітивно розмірковують над проблемами людської /суспільної байдужості, а про якийсь художній виклад думки – часто не йдеться», – зазначають педагоги та зізнаються, що жваво обговорюють «шедеври», які трапляються у роботах, порівнюючи їх зі своїми випускниками.