Новини

150 закарпатських вчителів перевіряли ЗНО з української мови

Учителі з усіх регіонів Закарпатської області, які пройшли відповідну сертифікацію, перевіряли роботи учасників ЗНО з української мови та літератури. У творах випускників вчителі  знаходили по 50 помилок та відзначають, що про художній виклад думки не йдеться.

До роботи над перевіркою відкритого бланка Б у За­кар­патті залучено 105 кращих учителів української мо­ви та літератури, які попередньо пройшли серти­фі­ка­цію, чим підтвердили свій високий професійний рівень, – повідомляє офіційний сайт Закарпатського інституту післядипломної освіти.  

Цьо­го року закарпатським педагогам довелося перевіряти завдання другої сесії: «Прислів’я мовить: “Моя хата скраю – нічого не знаю».
Висновки вчителів не надто втішні: дехто з випускників вважає, що можна жити, не переймаючись чужими клопотами, суспільними проблемами, а віддавши себе служінню сім’ї, дбаючи про благополуччя своїх близьких і рідних. Багато ж хто переконаний, що повноцінним є життя з турботою про інших.

«На перший погляд тема здається легкою й не надто екс­плуатованою, навіть актуальною: хто не може щось на­пи­сати про людську байдужість/небайдужість, співчуття і повноцінне життя? Та, на жаль, ана­лізуючи вже перевірене, на душі стає сумно-сумно: тих ро­біт, що можна читати, з кожним роком стає все мен­ше і мен­ше, а в основному абітурієнти (принаймні, ті, що тра­пи­лися цьогоріч) не зовсім вправно володіють укра­їн­сь­ким сло­вом (частина робіт з російськомовного регіону), слабо зна­ють твори української літератури, посередньо засвоїли ук­ра­їн­ську граматику (50 і більше по­милок!), при­мітивно роз­мір­­ковують над проб­ле­ма­ми людської /суспільної байдужості, а про який­с­ь художній виклад дум­ки – час­то не йдеть­ся»,  – зазначають педагоги та зізнаються, що жваво обговорюють «шедеври», які трапляються у роботах, порівнюючи їх зі своїми випускниками. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.