12 березня в Ужгороді відбудеться суд у справі скасування екологічного висновку щодо будівництва ВЕС на Боржаві

У четвер, 12 березня о 8:40, в Закарпатському окружному адміністративному суді (м.Ужгород, вул.Загорська,30) продовжиться судове засідання по суті в резонансній справі щодо скасування скандального висновку з оцінки впливу на довкілля проекту будівництва вітрової електростанції на Полонині Боржава. Оскаржуваний висновок був виданий у березні 2019 року Департаментом екології і природних ресурсів Закарпатської ОДА, повідомляє рух Save Borzhava

На минулому засіданні сторони висловили свої позиції і дали відповіді на запитання суду та учасників справи. Випливло багато цікавих фактів, зокрема, стало зрозуміло, що представник департамента є зовсім необізнаним щодо планованої діяльності, яку цей державний орган фактично схвалив.

Наприклад: невідомо, де конкретно буде проходити будівництво і розширення під’їзних доріг по схилах Боржавських полонин; де планується прокладати підземний кабель; які роботи будуть виконуватися при будівництві дренажної системи і як вони вплинуть на довкілля.

І це далеко не повний перелік питань, які, як представник відповідача, так і забудовника ВЕС, не змогли пояснити. Зокрема і те, як можна реалізувати прописані департаментом екологічні умови, у тому числі «не перешкоджати розвитку туризму» та інші суперечності у тексті виданого ним документу.

На засіданні 12 березня суд вивчатиме докази. Серед них – висновки експертів як зі сторони забудовника, так і від незалежних науковців і установ, листи від туристичних і спортивних організацій, відеозапис порушень під час громадських слухань тощо.

Команда захисників Боржави буде намагатись максимально повно висвітлити всі порушення, які призвели до видачі протиправного екологічного висновку і не допустити руйнівного будівництва на особливо цінній природній гірській території Карпат. Адже, наслідки цього безвідповідального рішення Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА можуть бути катастрофічними, а зміни – незворотними.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання