Новини

“50 відтінків сірого”: дивитися, читати або ж забути?

Останнім часом на сторінках соцмереж закарпатці все частіше запитують: що то таке “50 відтінків сірого”? 

У відповідь отримують найрізноманітніші відповіді. Та у цілому така лихоманка пов'язана з виходом 12 лютого на українські екрани однойменного фільму.

Щоправда, передувала йому книга написана британською письменницею Е. Л. Джеймс ще у далекому 2011 році. Вона, втім, стала справжнім бестселлером і у США та Великобританії перевершила за швидкістю продажів попередніх рекордсменів — серію романів про Гаррі Поттера і «Сутінки». 

Еротичний роман оповідає історію стосунків підприємця Крістіана Грея і студентки Анастасії Стіл; в книзі містяться відверті сексуальні сцени, що включають елементи такої сексуальної поведінки, як рабство/дисципліна, домінування/підкорення і садизм/мазохізм (БДСМ).

Це досить добре ілюструє трейлер фільму.

Оскільки у світі фільм вийшов на кіноекрани раніше, британські та американські критики вже встигли його оцінити. Вони переважно погоджуються з тим, що фільм вийшов сильнішим за роман, пише ВВС.

При цьому узагальнений рейтинг кінорецензій на фільм, за даними сайту Rottentomatoes, не перевищує 42%. Користувачі сайту IMDB оцінюють картину в 3,4 бали з 10.

Головну героїню фільму грає молода американська актриса Дакота Джонсон, роль мільярдера Грея виконує ірландський актор Джеймі Дорнан.

Критик Variety Джастін Чан висловив думку, що фільм вийшов гострішим, ніж переважна частина кіноіндустрії, що постачається на ринок.

При цьому, як зазначив Чан, в наше насичене порнографією століття картина "П'ятдесят відтінків сірого" виглядає лише м'якою провокацією.

Сам фільм закарпатські користувачі соцмереж поки не коментують, але книгу багато з них вже оцінили.

Багато жінок книгу захищають і хвалять:

Коментатори. Ви читали? Книга про кохання дівчини і мільярдера. Багато еротики. Є елементи садо-мазо. Але як для жіночого роману,написаного психологом ( як тут підказали) - дуже файно”, - пише викладачка УжНУ. 

Дівчата, я теж першу частину випадково здибала роки два тому. Читати не збиралась, бо люблю детективні романи типу М. Стюарт. Але не жалкую, що прочитала. Там немає такого бруду й жесті, про які пишуть, ті хто явно не читав саму книгу, а тільки відгуки. Та й садо-мазо любов плавно переростає у глибоке відчуття і традиційні відносини... Звичайно, читати чи ні, - це вибір кожного, але тим, хто любить читати, я раджу цей роман”, - пише інша ужгородка. 

Багато хто дотримується нейтральної позиції, або ж називає “50 відтінків сірого” книгою “на один раз”.

У всіх різна думка про книгу і це абсолютно нормально. Хтось любить молочний шоколад, а хтось гіркий. Особисто мені сподобалася ...", - пише ужгородка. 

Критикують книгу переважно чоловіки, хоча є серед них і багато жінок

"Не читай. БДСМ і всі ці «танці внутрішньої Богині», то для антуражу і не суттєво. Але там жахливий текст − безграмотний, корявий і надуманий, аж зуби зводить. Книжка для невибагливих домогосподарок далеко за 40 і студенток, вирощених на любовних романах. Прочитала одну книгу і стібалася всю дорогу. Філологічні розваги, словом", - пише ужгородська журналістка. 

"Я почала читати, справді. Але прочитала оті 30 сторінок (які радять прочитати навіть, якщо книга "не йде"), але далі - не стала себе мучити. Надаю перевагу іншій літературі", - пише інша ужгородська журналістка. 

Цікавим є і коментар ужгородського психолога:

"Інколи треба відключати неокортекс. Крім того, еротична література та про почуття і стосунки сприяє виробленню тих же гормонів, що і при статевому акті. Отже, добрий спосіб опрацювати цю енергію, якщо партнера немає поряд. Це, все ж, краще, ніж ходити на ліво". 

Між тим після подібних дискусій багато хто у коментарях пише, що все-таки піде на фільм чи ж перечитає книгу. У будь-якому випадку це саме вам вирішувати. Бо можливості для цього є. Деякі ужгородські кінотеатри на День Валентина навіть влаштували спеціальний кіносеанс.

До слова, книга стала першою частиною трилогії, пізніше Е. Л. Джеймс випустила продовження — «П'ятдесят відтінків темряви» і «П'ятдесят відтінків свободи», враховуючи які, глядачеві швидше за все, варто розраховувати на продовження екранізації, як то було з фільмом “Сутінки”.

P.S. А для когось фільм став добрим приводом для жартів. 

Ось так уявляється "50 відтінків сірого" в ужгородській версії журналістові Віталію Глаголі.

Декілька жартів присвятив фільмові і відпмий закарпатськй блогер Сергій Микита:

"50 оттенков Минского протокола".

"У кожного чоловіка є своя "Червона кімната". У мене це папочка на компі, де є всі серії "Утиные истории" та "Чип и Дейл".

А от відома закаратська журналістка і майстриня Лариса Липкань свій черговий виріб супроводила фразою "Ні слова про сірі відтінки!". 


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.