Новини

«Вовки», що змусять кинути палити і подбають про надлишок цукерок в хаті

Сьогодні в гостях рубрики Zaholovok.com.ua «Інтерв’ю з улюбленцем» ціла зграя «вовченят», як лагідно називають їх хазяї. Володимир та Іванка – власники чотирьох симпатичних цуценят породи сибірська хаскі, а також Фреї – щасливої мами. «Вони дуже забавні, навіть занадто! Правда я не впевнений, що хтось інший вважатиме крадіжку солодощів зі столу на 100 грн забавним, – ділиться з нами враженнями Володимир. – Також дітлахи борються з курінням шляхом знищення сигаретних пачок разом з їх вмістом! А ще залазять на підвіконня, як коти, і дивляться «телевізор». 

«Народилися малята 1 листопада 2013 року і сьогодні їм виповнилося 2 місяці і 10 днів. Зранку вони, зазвичай, чатують під дверима в спальню і, як тільки вона відкривається, – юрбою несуться стрибати і будити мою «половинку». Люблять гризти мої і подруги волосся, зібране у хвіст, а також жувати мою бороду», – розповідає власник.

«А ще малеча смертельно ворогує з віником , бо він на них нападає і неприємно коле в попу, якщо хтось нашкодив. Гавкають на нього, гарчать і намагаються люто знищити, коли він залишається на самоті. Загалом, стандартно для всіх цуценят, обожнюють «обіймашки» і «цілувашки», особливо після того як з'їдять якусь гидоту з підлоги», - сміється Володимир.

На цьому фото цуценятам всього 16 днів.

Догляд:

Зараз, цуценята їдять тричі на день. В основному каші зі злаків з м'ясом або нутрощами. Поки що основний догляд – дивитися, щоб не поцупили щось дуже неїстівне. Собаки цієї породи зазвичай охайні, шерсть і шкіра не мають запаху. Потім, коли вони підростуть, потрібно буде вичісувати підшерстя під час линьки.
Якщо господар зможе забезпечити своєму сибірському хаскі тривалі прогулянки, пробіжки поруч із велосипедом, плавання, а взимку буксирування саней, то ця собака буде вірним і відданим другом.

Володимир згадує, що нещодавно їм пощастило: «Іванка забула на столі пакет з холодцем, олів'є і відбивними. Все якимось дивом вціліло. А ось, наприклад, 7 січня вони відключили нас від інтернету – перегризли кабель. Також, для різдвяного настрою, зробили конфетті з туалетного паперу і вистелили ним підлогу у вітальні.

З ними важко, звичайно, але не засумуєш… Може і сьогодні ще щось зроблять, поки не прийду додому – не дізнаюся(с)».

Зорро і Локі вже знайшли нових хазяїв. Локі нова сім’я охрестила по-новому і назвала Лакі (з англ.- щасливчик). Він і справді щасливий, адже у нього з’явився особистий «телевізор з рибками»:

А от Хаті і Харлей ще чекають добрих і люблячих господарів. Зараз Харлей, за словами Володимира, вже важить близько 10,5 кг. Одне око в нього навпіл каре та блакитне. Він найбільший, і самий пухнастий, а також самий доброзичливий . Постійно хвостом крутить, як пропелером. Якщо вам потрібен лагідний і відданий друг, у вас є змога поквапитися і зв’язатися з їх власником у соціальній мережі фейсбук.

Цікаво знати, що:
– Назва хаскі - це викривлене англійське "ескі", тобто ескімос.
– Дослідивши ДНК сибірських хаскі, вчені зарахували їх до числа 14-ти найдавніших порід собак, чий генотип найменше відрізняється від дикого вовка.
– У січні 1925 року в маленькому містечку Аляски Ном розгорілася епідемія дифтерії. Для боротьби з хворобою терміново знадобилася партія вакцини. До Нома не можна було дістатися ні по воді (навігаційний сезон був закінчений через замерзання вод), ні по повітрю (вирувала сніжна буря), ні по залізниці (її просто не було). Єдиним способом доставити вакцину були собачі упряжки, яким належало подолати шлях 1085 км. Була споряджена експедиція - естафета складалася з 20 погоничів і близько 150 собак. Вожаку упряжки – псу Балто, який, подолавши останню ділянку шляху, доставив рятівну сироватку в Ном в Нью-Йорку встановили пам’ятник.

– На згадку про естафету 1925 року на Алясці проводиться щорічна гонка на собачих упряжках "Iditarod"(Iditarod Trail Sled Dog Race) від Уіллоу до Ному. Протяжність дистанції - 1868 км.

Олександра Шевченко, спеціально для Zaholovok.com.ua

Бувають дні, коли нам важко знайти спільну мову зі знайомими, колегами, родиною... Єдиними, хто завжди нас мовчки вислухає, коли це потрібно, залишаються домашні улюбленці. Вони щиро зустрічають вдома і люблять такими, які ми є. Їм все одно який у вас соціальний статус, переконання, національність… Радість і емоції, які випромінюють і дарують нам «брати менші», ні з чим не порівняти! Якщо з Вашою тваринкою пов’язані цікаві історії, чи вона поводить себе по-особливому, не притаманно іншим, пишіть нам у редакцію press.shevchenko@gmail.com і вона стане наступним героєм випуску «Інтерв’ю з улюбленцем».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.