Працювати легально – майже нереально
За його словами, проблема в тому, що в Україні все ще дуже мало фірм працюють легально. «Починаючи співпрацю з європейськими інвесторами, я підписав документ, що не буду брати участь в жодних корупційних діяннях, тобто я дав про це «розписку»! І якби не мої партнери, то я не знаю, чи працював би повністю легально, скажу так. Якби це не звучало, але я розумію тих людей, бо сьогодні практично неможливо працювати у рамках закону. Я в цій справі з 1988 року і знаєте, для нас найкращі часи були, коли «наверху» свої «розбірки», коли Юля з Ющенком воювали там наверху і не родили ніяких «реформ» для виробників, змін, від яких у нас голова пухне. На мій погляд, держава не зацікавлена у розвитку виробництва і взагалі…», - з сумом констатує В. Симочко.
«Останні два роки нашу фірми «колише туди-сюди», хоча ми тримаємося на плаву, не можу казати, що вкладені зусилля безрезультатні, - додає він. - Але то не робота. Директор не має стільки витрачати часу, як я витрачаю на з'ясування стосунків із державними структурами. Я взагалі не повинен знати прізвища, хто там губернатор, хто інші чиновники. Я маю платити податки і на тому питання має бути закрите».
«Український велосипед» у лісових торгах
Найбільше нарікань у виробника на ситуацію з сировинною базою, лісом. За його словами, система залишилася ще та, яку заснував В.Янукович: «Нічого не змінилося, верхівка й далі хоче мати свій зиск з лісу. Придумали аукціони, ніби правильно все - держава хоче отримати максимальну ціну за сировину. Але правильно це лише на перший погляд. На аукціони потрапляють як я, платник ПДВ, так і фізичні особи. І не важливо, скільки вони куплять – кубик деревини чи 150 кубів. Їм важливо купити хоч один лот і… потрапити у ліс. Через це у нас іноді ціни вищі, ніж в Чехії, Словаччині і навіть Франції. Мало того, ціни міняються кожен квартал, кожен місяць, побудувати якусь стратегію розвитку взагалі неможливо. Фізична особа заплатить 800 грн на місяць і на цьому закінчилися його всі відчислення, тож ми апріорі не можемо конкурувати на загальній системі оподаткування із тими, хто платить єдиний податок. Там, де я плачу мільйон на рік, приватник заплатить 5000 грн».