Новини

Закарпаття отримало половину коштів на програму «Доступні ліки

На реалізацію програми «Доступні ліки" цього року передбачено 32 млн 438,9 тис. грн..Закарпатська область на1серпня вже отримала фінансування у розмірі 18 млн 922,9  тис грн.Які обласна влада розподілилаа  між районами та містами краю, а місцева влада - між визначеними на місцях медичними установами.Про це повідомила начальник управління організації лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров'я Ольга Чемет, для Закарпаття

 

   Станом на 1 серпня укладено 168 договорів із 271 аптеками, що виявили бажання брати участь в Урядовій програмі. Медичними працівниками в рамках програми «Доступні ліки» виписано 343 524 рецепти. З початку 2018 року 157 887 закарпатців скористались можливістю отримати необхідні їм ліки за зниженими цінами, а деякі й безкоштовно. Вже отоварено 294 707 рецептів на суму 16  млн.619,0 тис. грн.. Середня вартість одного рецепту становить 55,1 грн.

     Із3 серпня затверджено новий реєстр препаратів урядової програми “Доступні ліки” (Наказ МОЗ України від 03.08.2018 № 1446) . Цей перелік містить 261 торгову назву що  на 22 препарати більше, ніж у минулому реєстрі  програми. Відтепер пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно 59 із цих ліків. Нагадаємо, раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній. Щоб потрапити до нового переліку препаратів, що на 100% відшкодовуються за кошти держбюджету, окремі фармкомпанії знизили ціну більше ніж на  70 відсотків!!! В середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%.

Карту аптек, які долучилися до програми, можна переглянути за посиланням:

 www.goo.gl/dCEMCw.

Додаткова інформація див: http://www.uoz-zak.gov.ua/news/772/Vidteper_v_programi_Dostupni_liki_59_bezkoshtovnih

Програма передбачає надання за рецептом лікаря в аптеці певних медикаментів безкоштовно, або з незначною доплатою хворим на серцево-судинні захворювання, астму та цукровий діабет 2-го типу. Лікар в рецепті вказує непатентовану назву медикаменту, а в аптеці хворий купує визначений для себе препарат певного виробника. Джерело фінансування програми - кошти Державного бюджету.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.