Новини

Закарпаття – перше в Україні за рівнем використання ресурсного потенціалу у сільському господарстві, – експерт

Під час робочої поїздки по Закарпаттю президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса відвідав підприємства, які займаються садівництвом, молочний виробництвом та зерновими культурами. Виявляється, Закарпаття займає перше місце в Україні за рівнем використання ресурсного потенціалу у сільському господарстві. Такі дані, за словами Алекса Ліссітси, виявили у результаті досліджень Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою IAMO (Німеччина), які вивчали,  наскільки ефективно кожна область використовує свій аграрний потенціал.

Алекс Ліссітса– український громадський діяч, провідний фахівець аграрного та харчового секторів економіки. Деякий час навчався та працював у Німеччині. Повернувшись до України, створив «Український клуб аграрного бізнесу», пізніше – очолив компанію ІМК.АлексЛіссітса регулярно коментує ситуацію на аграрному та харчовому ринках України для провідних вітчизняних та світових ЗМІ. Він автор понад 40 наукових публікацій українською, німецькою, англійською та російською мовами. Також є автором підручника для студентів «50 запитань і відповідей про агрополітику».

Під час робочої поїздки по Закарпаттю президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» відвідав підприємства, які займаються садівництвом, молочний виробництвом та зерновими культурами. Виявляється, Закарпаття займає перше місце в Україні за рівнем використання ресурсного потенціалу у сільському господарстві. Такі дані, за словами Алекса Ліссітси, виявили у результаті досліджень Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою IAMO (Німеччина), які вивчали,  наскільки ефективно кожна область використовує свій аграрний потенціал. «Закарпаттю є чим похвалитися. Для аналізу було взято показники в динаміці за три роки — 2015-2017 рр. В області є багато підприємств, які займаються рослинництвом  і тваринництвом, мають великі можливості для експорту, - пояснює АлексЛіссітса. – Крім того, чимало підприємств на Закарпатті займається нішевими культурами».

  За минулий рік Україна виробила понад 70 тон зернових та зернобобових, а також увійшла у трійку експортерів зернових культур у світі. «За рахунок того, що ми підписали Угоду про Асоціацію, збільшились об’єми експорту сільгосппродукції до ЄС. У тому числі молочні продукти, мед, м'ясо птиці. Україна зайняла за минулий рік 3-тє місце за експортом м’яса птиці у ЄС, - каже АлексЛіссітса. – Щодо Закарпаття, то тут дуже велика кількість культур, які є специфічними. Наприклад, вирощування яблук, чи часнику». За останні роки Україна, переконаний експерт, Україна зробила величезний прорив в аграрному секторі і може не тільки кількісно конкурувати з основними світовими партнерами,  але і якісно пройти сертифікацію на ринки ЄС. АлексЛіссітса пояснив, за рахунок чого вдалося досягти таких результатів:  «За останні 5 років були створені умови для ведення бізнесу, найкращі за всі роки. Серед головних аспектів: дерегуляція, по-друге, об’єднання в одну службу (Держпродспоживслужбу) всіх контролюючих органів, які не давали бізнесу жити. По-третє, автоматичне відшкодування ПДВ. А також започаткування програм підтримки сільськогосподарського бізнесу:відшкодування 30% при купівлі української техніки та 30% при будівництві молочно-товарних ферм. Загалом українське сільське господарство експортувало за минулий рік товарів на 18 млрд. доларів».

Алекс Ліссітса також прокоментував хід ряду реформ в Україні. Зокрема, реформу освіти він вважає однією з найважливіших. Необхідно також продовжувати рух децентралізації в Україні, а також не змінювати проєвропейський вектор країни. «Шлях в ЄС один єдиний, якщо ми хочемо мати стабільні відносити і європейську економіку, – зауважив він. - Отримати доступи на ринках ЄС-- це не просто підписані договори, а величезна купа документів та правильна робота». Пояснив свою позицію АлексЛіссітса і стосовно земельної реформи: «Ми в Україні не знаємо насправді, яка у нас аграрно-політична мета і куди ми рухаємося. Запровадження ринку землі не є самоціллю, це є інструмент. Якщо ми хочемо бути інвестиційно привабливими, експортноорієнтованими, треба зробити ринок землі максимально ліберальним. Якщо у нас мета- працювати на внутрішній ринок, це зовсім інші механізми.  За останні 28 років ми не змогли сформулювати аграрну політику таким чином, щоб ми розуміли, куди ми рухаємося. Моє ставлення: весь процес треба розбитим на 2-3 етапи. Ринок землі треба формувати у будь-якому випадку. У нас це питання є надзвичайно є забюрократизованим і заполітизованим».

Алекс Ліссітса також розповів, чому він вирішив йти у політику після багаторічної успішної роботи в агробізнесі. «Я для себе вирішив, що мій обов’язок не відсиджуватися десь у кущах і розказувати,який я професіонал. Настав час, коли треба заявити свою позицію та продовжити реформи, які розпочалися в країні за останні три роки. Коли надійшлапропозиція від Володимира Гройсмана, я погодився».

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.