Новини

Закарпатцям радять ставати політологами

Випускники кафедри політології УжНУ розповіли закарпатцям, чому варто обирати саме цей фах.

Юрій Ковач,

керівник організаційного відділу Закарпатської обласної державної адміністрації, випускник кафедри політології УжНУ:

– Чому обрав фах саме політолога?

– Коли обирав спецільність, то звертав увагу на те, що може дати в перспективі роботу. Політологія – молода престижна спеціальність, яка дає широкий спектр вибору при працевлаштуванні. Тому я обрав саме її.

– Чи виправдалися твої сподівання?

– Звичайно. Навіть більше, я дізнався багато нового про суспільсто, державу, політичні партії, вибори. При працевлаштуванні мої знання надали мені перевагу над іншими претендентами на посаду. Наразі я очолюю організаційний відділ Закарпатської ОДА. Як молодий керівник скажу, що той багаж знань, який я отримав за фахом політолога став мені в нагоді, а це – оперативно приймати рішення, визначати стратегічну мету та ставити завдання перед своїми підлеглими. До речі, чимало випускників-політологів знаходять себе як державні службовці в органах державної влади. В організаційному відділі з 9 співробітників четверо фахівців-політологів. В інших відділах також працює чимало наших випускників.

– Що побажаєш цьогорічним вступникам?

– Раджу обрати фах саме політолога. Адже, перед ними відкриваються великі можливості.

 

Беата Попович,

редактор ЗОДТРК Тиса – 1, випускниця кафедри політології УжНУ:

–Чому обрала фах саме політолога?

– По-перше, у школі я була сильним гуманітарієм,  призером олімпіад з відповідних предметів, отже, в ужгородських вишах шукала саме гуманітарну спеціальність. Коли розпочала ознайомлюватися з інформацією про напрями та  спеціальності, які існували в Ужгородському національному університеті, то виявилося, що політологія є перспективною, тому вирішила навчатися саме на факультеті суспільних наук.

– Чи задоволена своїм вибором?

– Так, адже це той випадок, коли мої сподівання виправдалися. Я цілком задоволена своїм вибором та освітою.

– Що найбільше запам’яталося за період навчання?

– Хочу відзначити цікаві та насичені лекції моїх викладачів, зокрема, професора Мирославу Лендьел, доцентів Олександра Хоменка, Володимира Боднара та багатьох інших. Їхні лекції були неперевершеними.

– Як вирішилося питання працевлаштування?

– Мене запросили працювати в медіа вже на четвертому році мого навчання в УжНУ. Почала диктором, а згодом ведучою на обласному телебаченні. У редакції мене часто залучали до підготовки та розробки різних програм, особливо, якщо це стосувалося політичних та управлінських проблем. Тут, я була незамінною.

– Твоє побажання цьогорічним абітурієнтом?

– Успішно скласти ЗНО, чітко визначитися, і йти здобувати вищу освіту, адже без неї наразі нікуди.

Наталія Марадик,

кандидат політичних наук, доцент кафедри політології і державного управління, випускниця кафедри політології УжНУ:

– Чому обрала фах саме політолога?

– Коли я вступала до університету це була нова, нікому невідома спеціальність. Проте, на інтуїтивному рівні відчувала, що вона є цікавою та перспективною і як показав час я не помилилася! Дана спеціальність є надзвичайно популярною в США та країнах Західної Європи. Торуючи свій шлях до європейських стандартів наша держава потребує фахівців в управлінні «полісом» і сьогоднішні представники політичної еліти повинні враховувати бачення фахівців.

– Що найбільше запам’яталося?

– Під час навчання в університеті найбільше запам’яталося доброзичливе та гуманне ставлення з боку педагогічного колективу. Можна з упевненістю стверджувати, що ФСН – це вдале поєднання навчання та дозвілля. Адже поряд із ерудованими викладачами, які розкривали основи політології, у нас було чудове дозвілля (це вечори першокурсників, дискотеки, поїздки на природу, екскурсії по визначних місцях та ін.). Окрім того, саме спеціальність «політологія» подарувала мені зустріч із майбутнім чоловіком, який до речі також є випускником кафедри політології і будує свою кар’єру в органах державної влади.

–Чи виправдалися твої сподівання?

– Дана спеціальність допомогла мені реалізуватися в житті. Адже здійснилася моя дитяча мрія – стати викладачем. Саме навчання на ФСН дало мені змогу реалізувати свої знання та науковий потенціал, оскільки я пройшла шлях від студентки, згодом аспірантки, і аж до доцента кафедри політології і державного управління.  Наразі перебуваючи в цьому статусі я почуваю себе впевнено та комфортно.

– Твоє побажання вступникам?

– Майбутнім вступникам хотілося б побажати не мислити суспільними стереотипами при виборі майбутньої професії і не боятися обирати щось не настільки популярне та брендове. А пробувати торувати свій власний шлях і приймати самостійні рішення. Обравши спеціальність «політологія» я зробила саме так і жодного разу не пошкодувала про це!

 

Анатолій Костюх,

редактор  газети «Срібна Земля», випускник кафедри політології УжНУ:

– Чому обрав фах саме політолога?

– Мене ще у школі цікавили проблеми розвитку суспільства, політика як сфера, я також цікавився історією. Перевага політології у тому, що вона вивчає не минуле, а сучасність. Саме тому, я віддав перевагу політології. До речі, після навчання, я переглянув своє ставлення до багатьох історичних фактів. Я по іншому сприймаю історичні події – тепер я впевнений, що рішення, які приймалися політиками були викликані не бажанням справедливості чи якимось історичними причинами, а прагматичним інтересом конкретних осіб.

– Студентське життя?

– Я був активістом, жив профспілковим життям, не тільки. Знав геть усе про студентів, їхні проблеми, погляди та ін. Завжди брав участь у якихось подіях, організовував та ініціював чимало акцій тощо. З часом це мені допомогло у житті.

– Яким чином?

– За період навчання в університеті я отримав значний досвід організації різного роду заходів. Це дуже важливо, адже тепер мені часто доводиться це робити у якості основної роботи, а маючи такий досвід я зміг уникнути багатьох помилок. Я багато працював на виборчих кампаніях. Працював у політичних партіях. Наразі став займатися політичною журналістикою. Тут без політології ніяк, адже жодна інша спеціальність не дасть таких знань.

 

Ірина Маківчук,

головний спеціаліст відділу інформаційно-аналітичного забезпечення управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської обласної державної адміністрації, випускниця кафедри політології УжНУ:

– Чому обрала фах саме політолога?

– По-перше, я завжди цікавилася політикою, постійно вела дискусії в школі з учителями, батьками, друзями.

– По-друге, я обирала спеціальність, яка була б престижною, а політологія є саме такою.

–По-третє, спеціальність, яка б дала мені хороші перспективи працевлаштування. Тому, коли дізналася, що в УжНУ є такий напрям, без вагань, одразу ж подала документи.

– Чи виправдалися твої сподівання?

– Звичайно, завдяки якісній освіті я отримала роботу. Під час навчання на кафедрі політології, мені пощастило пройти практику в обласній державній адміністрації, де згодом, я розпочала працювати. Вже при працевлаштуванні я мала перевагу над своїми конкурентами, адже мала відмінні як теоретичні знання, так й практику в органах державної влади.

– Що порадиш вступникам?

– Стати професіоналом-політологом. Це модно, престижно та дає широкі можливості для молоді в працевлаштуванні. До прикладу, в нашому відділі працює чимало випускників-політологів.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.