Новини

Закарпатський тріумф «Слуги народу» та боротьба мажоритарників за сотню голосів

49,86% набрала партія «Слуга народу» за результатами голосування на Закарпатті. У всіх шести виборчих округах області ця партія отримала максимальну кількість голосів: від 43,98% в окрузі №68 з центром в Ужгороді до найвищих балів -55,19% в окрузі №72 з центром у Тячеві. При цьому на всій території ця партія має в середньому у п’ять разів більше голосів, аніж суперник, який посів друге місце.

Проте, якщо по багатомандатних виборчих округах все чітко і зрозуміло, то з мажоритарниками непевна ситуація трималася ледь не до останнього дня підрахунку голосів у країні. Особливо напруженою видалася перемога для двох ноообраних нардепів: Роберта Горвата (ОВК №68) та Віктора Балоги (ОВК №69). Обидва чинні нардепи буквально на кілька сотень голосів перемогли суперників і від поразки їх відділяли ледь не погодні умови 21 липня. Цього разу обом пощастило. Знову-таки на «п’ятки» їм наступали кандидати від «Слуги народу». В Ужгороді - Олександр Пекар, в Мукачеві- Едгар Токар.

Якщо точніше: тільки 182 голоси відділило переможця по округу №68 Роберта Горвата від його суперника Олександра Пекара, якого власне мало хто знав до цього часу. Але те, що молодий чоловік висувався від партії «Слуга народу» переважило десятки білбордів нардепа з досвідом Роберта Горвата. Йому проте не вистачило голосів менш, ніж 200 виборців.

Подібна ситуація склалася у «мукачівському» окрузі (№69). Багаторічний представник Мукачева у ВР Віктор Балога ледь не втратив лідерство через ще одного представника «Слуги народу». 90% впізнаваності на своїй території (як казав про себе в одному з коментарів В.Балога) не дуже допомогли проти маловпізнаваного молодого політика, хоча й з відомим на Мукачівщині прізвищем. 798 голосів допомогли Віктору Балозі перемогти. Судові позови Едгара Токаря з вимогою перерахувати результати на окремих дільницях закінчились нічим.

По виборчому округу №70 з центром у Сваляві кандидату від «Слуги народу» все ж вдалося перемогти добре знаного голову Полянської ОТГ кандидата Івана Дрогобецького, який йшов від "Опозиційної платформи - За життя". Іван Балога вийшов на третє місце, впритул із самовисуванцем Василем Щурем.

На окрузі №71 результати голосування показали найбільший відрив між кандидатами –понад 10 тис.голосів. Тут активно працював чинний нардеп, самовисуванець Валерій Лунченко. У результаті він отримав 49,14% і став лідером за кількістю голосів серед мажоритарників на Закарпатті.

Достатньо впевнено перемогу на окрузі №72 з центром у Тячеві отримав ще один кандидат з досвідом парламентської роботи Василь Петьовка. Він переміг найближчого суперника майже Вадима Носу («Слуга народу») на 5 тис.голосів.

Майже 40% голосів (39,72%) отримав у результаті підрахунку самвисуванець Владіслав Поляк.  Тоді як у представника угорської громади Василя Брензовича - 26,21%.  Якщо згадати виборчу кампанію, то у Поляка було більше білбордів, а у Бернзоввича- піару за участі офіційних представників уряду Угорщини.

До речі, у Верховній Раді України 9-го скликання буде найбільше жінок за всю історію незалежності України. Проте від Закарпаття кандидувала мізерна їх кількість – 5 осіб, що склало 6% від усіх охочих поборотися за депутатський мандат. На двох із шести мажоритарних округів жінки взагалі не брали участі у виборчій кампанії. З п’яти жінок двоє чинних депутаток: Інгрід Туріс – Закарпатської обласної ради, а Наталія Дубчак – Хустської міськради. Троє інших: Діана Кайнц, доцентка кафедри міського будівництва та господарства УжНУ, Іванна Розман, вчителька Хустської спеціалізованої школи та Надія Онисько, головна лікарка Виноградівської районної лікарні, подалися на вибори вперше. Жодна із жінок в результаті до парламенту не потрапили, але бажання брати активну участь у політиці цей факт їм не відбив.

Матеріал підготовано у рамках проекту Ужгородського прес-клубу «Створення виборчої медіа-майстерні на Закарпатті -2019» за підтримки Української медійної програми (Інтерньюз). 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.