Новини

Закарпатський народний хор заспіває англійською

30 жовтня у Закарпатській обласній  філармонії звучатиме музика яскравих представників епохи романтизму та сучасного молодого китайського композитора, симфонічний оркестр,  заслужений академічний Закарпатський народний хор і відомий італійський скрипаль – все це в одному концерті.

Сюїта № 1 «Пер Гюнт» –   один із кращих творів Е.Гріга, в основу якого покладено вічний сюжет мистецтва: мандри людини у пошуках щастя. «Пер Гюнт» приніс композиторові світову славу, а його ім`я стало символом норвезької музики.

Ф.Мендельсон  - представник німецького романтизму. Його називали єдиним музичним вундеркіндом 19-го століття, чиє обдарування могло скласти конкуренцію генію Моцарта.  Концерт для скрипки з оркестром Ф.Мендельсона належить до видатних зразків цього жанру і входить до репертуару провідних скрипалів світу. На закарпатського слухача чекає справжнє свято: вас вражатиме своєю виконавською майстерністю уславлений скрипаль  із сонячної Італії ДАВІДЕ АЛОНЬЯ. До того ж, в арсеналі музиканта є дві унікальні скрипки початку 18-го століття: Страдіварі та Джованні Гранчіно. То ж у нас буде щаслива нагода почути одну з них!

І нарешті, в дещо незвичному амплуа постане цього разу заслужений академічний Закарпатський народний хор. Адже в рамках концерту  відбудеться світова прем’єра симфонії №2 «World» Ман-Чіна Дональда Ю  для хору, солістів та симфонічного оркестру. Твір написаний в стилі нео-імпресіонізму. Сюжетом послужили біблійні тексти про створення світу. Артистам хору довелося не лише опанувати достатньо складну хорову партитуру, а ще й заспівати англійською! Диригуватиме  художній керівник  колективу,  заслужений  працівник культури України Наталія Петій-Потапчук.

Найбільший об`єм роботи дістався, звісно, симфонічному оркестрові обласної філармонії та його диригентові  -  Вікторії Свалявчик-Цанько. Колектив готує щонайменше 7-8 нових програм на рік і радує своєю успішною співпрацею з талановитими виконавцями Європи і світу. Завдяки таким спільним проектам закарпатські шанувальники високого мистецтва вже познайомилися з Едуардом Едельчуком (скрипка, Фінляндія), Остапом Шутком (скрипка, Україна), Тошікі Усуї (фортепіано, Японія), Еріком Вернером (баритон, США), Капріз Корона (сопрано, США), Йосипом Ермінем (ф-но, Україна),  Віктором Мошшані (баритон, Угорщина), Леонардо Зуніка (ф-но, Італія), Анті Сіірала (ф-но, Фінляндія) та ін. І от зараз нам пропонується нове знайомство.

Довідка:

Давіде Алонья народився в 1980 р.  у м. Палермо. Освіту здобув у Консерваторії  Дж.Верді (м.Комо, Італія) та Національній вищій консерваторії (м.Париж, Франція). Визнаний одним із кращих італійських скрипалів. Про це свідчить і той факт, що вже у 21 рік  Давіде Алонья став  наймолодшим концертмейстером в історії симфонічного оркестру "La Verdi" в Мілані.

 Як соліст,  Давіде Алонья виступав у супроводі провідних симфонічних оркестрів Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Албанії, Швейцарії, Польщі, Румунії, Іспанії,  Росії, США та Південної Америки.

На сьогодні 33-річний скрипаль зіграв близько 500 концертів. Володар премії  за видатні досягнення в галузі музики  (Мілан, 2010). З 2013 року є художнім керівником Міжнародного фестивалю камерної музики "Como Класика".

Ман- Чін Дональд Ю, музика якого виконуватиметься   в концерті, –  відомий китайський композитор, піаніст та музичний теоретик. Народився у 1980 році. Освіту здобув в Університеті Бейлор (Техас, США), Університеті Моцартеум (Зальцбург, Австрія). Своєю пристрастю до музики завдячує Моцарту: його геній досі живить і надихає творчу уяву композитора.

Особливий стиль Дональда Ю пояснюється поєднанням східної музичної традиції та західного постмодернізму.

Творчий діапазон композитора надзвичайно широкий: від камерної, вокальної, електроакустичної музики до концертів, опер і симфоній. Більшість робіт автора звучали на престижних фестивалях Європи, Азії, Північної та Південної Америки. Зокрема, на  Делійському Міжнародному фестивалі мистецтв (Індія), Міжнародному фестивалі сучасного мистецтва «Два дні й дві ночі нової музики» (Одеса, Україна), Міжнародному Весняному фестивалі в Театрі Маноель (Мальта), Міжнародному Музичному фестивалі св.Георгія (Греція) та ін. Українські прем`єри окремих творів відбулися  вже й у Луганську та Чернівцях.

Концерт відбудеться 30 жовтня о 18.30 у великому  залі Закарпатської обласної філармонії.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.