Новини

Закарпатський художник Віктор Чепинець розповів про свої перші пленери і ювілей

3 березня, виповнюється 50 років хустському художнику Віктору Чепинцю. З цієї нагоди, у міський картинній галереї відбудеться персональна виставка, у  експозиції якої автор представить картини різних періодів та  творчих пошуків.

Проте діяльність художника зосереджена не тільки на креативному самовираженні, а радше несе просвітницький характер. Адже понад 12 років у селах Пилипець та Синевирська Поляна Віктор Чепинець організовує пленери. Три-чотири рази протягом року до бази «Будинок художника» з’їжджаються митці з усієї України: Харкова, Львова, Чернівців, Одеси, Києва, Полтави, Івано-Франківська та ін.

Як розповів Zaholovok.com.ua Віктор Чепинець, перші пленери органзовували спільно з Орестом Цюпком, Андрієм Кидорою, Михайлом Пийтером, Яном Пашком, Олександром Певсе – членами об’єднання «Митець Верховини». Із 2004 почав самостійно запрошувати живописців у  «Будинок художника» в Синевирській поляні, що на Міжгирщині, а згодом – до Пилипця, на Воловеччині. За ці роки вдалося побачити та проаналізувати творчі підходи багатьох художників – представників різних мистецьких шкіл пленерного живопису. «Сьогодні в нашій країні забули про художників. На жаль, наша діяльність Україні практично не потрібна. А на таких пленерах митці мають унікальну  можливість побачити як працюють колеги, поспілкуватись і повчитись один у одного», – зауважує пан Віктор.

За 12 років пленери на Воловеччині та Міжгірщині стали відомими не тільки по всій Україні, але й закордоном. Останні два роки їхню організацію підтримують меценати з Дніпропетровська та Ужгорода.  Як відзначає художник, така спонсорська підтримка значно полегшує його роботу організатора і є вигідною для обох сторін.

Поміж пленерами митець багато подорожує, відкриваючи культури різних народів та країн: від Гімалаїв, Непалу, В’єтнаму до Швейцарії та Німеччини. Цікавиться східною культурою та аюрведою, тому не дивно, що частину своєї колекції пленерного живопису подарував до аюрведичної  клініки «Календула» у Шіофоці (Угорщина).

11 березня у Пилипці розпочнеться новий пленерний сезон. Як правило, пан Віктор запрошує близько 12–15 художників, серед яких й сам активно працює. «У майстерні мені значно тяжче працюється. Тому під час заїздів намагаюсь писати з максимальною віддачою», – відзначає художник.  За ці роки художник багато експериментував із техніками, шукаючи свій власний шлях у живописі. І хоч за освітою прикладник, проте свою реалізацію бачить виключно у малярстві.

Оксана Гаврош, фото автора

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.