Новини

Закарпатські поліцейські приймають дітей з прифронтових міст

 В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став навчально-ознайомчий візит на Закарпаття дітей, які проживають в м. Мар’їнка та Авдіївка, Попасна, та в Попаснянському районі. Йдеться про дітей із сімей зі складними життєвими обставинами та сімей ВПО.

 

   З такою ініціативою виступила ювенальна превенція Слов’янського відділу поліції. В Ужгороді приїдуть  дві групи дітей із шкільними педагогами, психологами та тренерами-офіцерами ювенальної превенції. Ідею втілили у проекті «Наш шлях – від зернятка до ниви!». «Наш шлях – від зернятка до ниви!». Проект реалізується в рамках програми відновлення і розбудови миру на сході України, в Луганській, Донецькій, Запорізькій, Дніпропетровській областях  ПРООН за підтримки міжнародних партнерів ЄС, Європейського інвестиційного банку, урядів Данії, Нідерландів, Норвегії, Швеції, Швейцарії та Японії.  За відкритими даними ЮНІСЕФ з 2014 року понад 700 навчальних закладів на сході України постраждали чи повністю зруйновані чи частково пошкоджені. Це кожна 5-та школа на сході. Діти перебувають у стресовому стані постійно, щодня вони ризикують своєю безпекою, своїм життям, для того, щоб потрапити до школи. Вчителі та психологи наголошують на тому, що поведінка дітей змінюється, стають агресивним.

Саме тому щоб боротися з такими наслідками був створений проект, мета- згуртувати громади, знизити психологічний тиск, об’єднати і посилити взаємодію. У результаті буде створено 10 груп порозуміння у школах Донецької та Луганської областей. Як розповідають організатори, діти під час тренінгів  стають більш активними і більш відкритими.

Наталія Язан, інспектор з ювенальної превенції Слов’янського відділу поліції в Донецькій області, майор поліції, розповіла, що проект спрямований на створення шкільних служб порозуміння, щоб діти виступали в ролі медіаторів та могли вирішувати конфлікти. «Програма візиту на Закарпаття включає ознайомлення дітей з прикладами  взаємодії поліції та населення на засадах партнерства у м. Ужгород та Мукачево, які спрямовані на налагодження тісних довірчих стосунків з дітьми та молоддю, налагодження товариських стосунків з однолітками з Західної України, що сприятиме подоланню соціальної ізоляції та дезінтеграції, а також проведення тренінгів «Базові навички медіатора Шкільної служби порозуміння» для дітей на мирній території, що значно сприятиме оволодінню знаннями з медіації та процесу психологічного розвантаження, - коментує Наталія Язан. – Тренінги проводитять сертифіковані тренери з медіації зі складу офіцерів ювенальної превенції Слов’янського відділу поліції ГУНП в Донецькій області». 

 Андрій Курта, начальник сектору ЮП УПД ГУНП в Закарпатській області пояснив: співпраця правоохоронців Закарпаття та Донеччини розпочалася з проекту «Схід і Захід разом, започаткований колишнім начальником ГУНП в Закарпатській області Сергієм Князєвим у 2014 році. «Тоді багато діток приїжджало на Закарпаття з лінії розмежування, це були і діти учасників АТО, і загиблих військових, поліцейських. Відпочивали в санаторіях області, оздоровлювалися. А також мали багато заходів. Складали карту України з пазлів, що символізувало єдність країни».

Валерій Найман,заступник начальника Управління патрульної поліції в Закарпатській області розповів, що співпраця з ПРООН розпочалася у 2017 рокі, коли відбувся перший візит правоохоронців з Донецької та Луганської областей. «Далі були навчальні візити, покликані зламати стереотипи, стати ближчими до громади. З того часу у нас побувало близько 100 гостей зі Сходу.,- каже Валерій Найман. -  За два роки ми ділилися власним досвідом у сфері поліція-громадськість з 4-ма делегаціями. Зараз у рамках цього візиту 25 дітей ознайомлюються з нашим автопарком, матеріально-технічним забезпеченням, структурою».

 Своїми враженнями від відвідин Закарпаття поділився Олександр Сергієнко, інспектор з ювенальної превенції Біловодського ВП в Луганській області, старший лейтенант: «Дійсно завдяки цій програмі діти зрозуміли що Україна, це не тільки захід чи центр. І розвіяли міф про якесь вороже ставлення регіонів один до одного. Активно брали участь у тренінгах, відпочивали, знайомилися з місцевими історичними пам’ятками. Дуже сподіваємося, що це лише початок нашої роботи. Нашою метою є створення своєї Служби порозуміння».

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.