Новини

Закарпатські бухгалтери розповіли про важливі законодавчі зміни

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, присвячене Дню бухгалтера і аудитора, який відзначаються в Україні 16 липня. Минулий рік став знаковим для бухгалтерів та аудиторів. На початку року набув чинності вдосконалений Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", у липні Аудиторська палата України затвердила нові МСА, а на початку жовтня набув чинності новий Закон про аудит, який докорінно змінив український аудит, наблизивши його до європейських вимог.

Перш за все із професійним святом бухгалтерів та аудиторів привітав Ярослав Галас, заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації, який вручив подяки та грамоти від голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка. «Без бухгалтера важко уявити повноцінну роботу будь-якої організації, є такий жарт навіть, що краще мати хорошого бухгалтера, ніж кращу машину. Бо грамотний бухгалтер забезпечить підприємству успіх. Це насправді дуже важлива робота. Від обласної державної адмінстрації вітаю бухгалтерів і аудиторів із професійним святом, хочу побажати стабільного зростання, кар’єрного росту, граного здоров’я. У вас складна, непроста робота, тому ще бажаю і мати можливість можливість відпочити від неї», – сказав Ярослав Галас.

 

Юрій Сакалош, заступник начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області Радник податкової та митної справи І рангу, вітаючи бухгалтерів та аудиторів з професійним святом, зазначив: «Дякуємо за наполегливість та службу на благо нашої економіки, за те, що, дотримуючись закону, працюєте в правовому полі і стаєте прикладом для інших. Бажаємо вам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, невичерпних сил та наснаги». Також Ю. Сакалош відзначив головних бухгалтерів підприємств області подяками за сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня бухгалтера та аудитора.

 

Марта Волощук, голова територіального відділення Асоціації платників податків України у Закарпатській області підкреслила, що професійність закарпатських бухгалтерів підтверджується щороку здобуттям підприємствами, на яких вони працюють, високих звань  «Сумлінних платників податків»: «Нещодавно ми провели 25 засідання обласної рейтингової комісії Сумлінних платників податків у 2018 році. Нагородження планується в обласній адміністрації, де переможцям вручать дипломи. Але тут у нас присутні бухгалтери, завдяки яким їхні колективи вибороли свої переможні місця: це завод «Конвектор», «Д’юті Фрі», яке отримуватиме обласну нагороду уже вп’яте,  санаторій «Шаян» – теж чотириразові переможці, «Коник». Це всі члени нашої команди – члени Асоціації платників податків», – сказала Марта Волощук.

Ярослав Голубка, голова територіального відділення Федерації професійних бухгалтерів аудиторів України у Закарпатській області коротко розповів про законодавчі ініціативи в сфері бухгалтерського обліку та оподаткування,  зокрема про долю спрощеної системи оподаткування, податку на виведений капітал, особливості проведення перевірок контролюючими органами в 2019 році: «Тема податків і митних платежів не може бути осторонь, оскільки стосується майже кожного громадянина і суттєво впливає на життя. Останні півроку ми були в одних виборчих баталіях, зараз – в інших, нові вибори. Суттєвих змін у законодавстві не відбулось, тому що Верховній Раді було трохи не до цього, в той же час 2019 рік – показовий, оскільки зміни, які відбулись у 2018 році почали впроваджуватися  зараз і це, зокрема, стосується вимог щодо фінансової звітності. Україна підписавши Угоду про Асоціацію з Європейським Союзом взяла на себе зобов’язання привести законодавство у відповідність до норм ЄС. Деякі речі нам трохи незвичні, це стосується обов’язкового оприлюднення фінансової звітності з аудиторським висновком, наприклад. Багато розмов про податок на виведений капітал. Діляться фахівці на тих, хто «за» і «проти» введення. Я був у першій робочій групі ВР і раніше виступав  «за», але коли вник в суть цього податку, то я змінив свою думку щодо доцільності введення цього податку в Україні», – сказав Ярослав Голубка.

 

«Ще деталь, яка стосується спрощеної системи оподаткування: ми розуміємо, що якщо ми йдемо до ЄС, то її в Україні не має бути. Це може бути для, наприклад, перукарень, якихось маленьких кав’ярень, для невеликої кількості споживачів, але зараз в Україні – це такий собі офшор, якого ніде більше в світі нема. У зв’язку з цим є багато зловживань, бо вона передбачена для невеликого бізнесу, а цим насправді користується великий бізнес. Тому ця система, якщо не буде повністю скасована, то змінена до такого вигляду, щоби кожен платник податків був у рівних умовах щодо сплати», – додав він. 

Юлія Кілару, голова територіального відділення Спілки аудиторів України підсумувала: «Ці дві професії – бухгалтера і аудитора – дуже пов’язані. І гарно, що свято об’єднали.  Це добре, бо ми йдемо разом, адже якщо бухгалтер не матиме відповідної освітньої бази і досвіду, він ніколи не стане хорошим аудитором. Хочу загадати про величезну роль в успіху підприємства як бухгалтера, так і аудитора. Їхні вміння дуже багато значать. Сьогодні існує багато програмних продуктів, але без голови, якщо її не включиш, то зробиш небагато. Ми раді, що серед аудиторської спільноти у нас є найкраща молодь, яка стане нашою достойною заміною і продовжить наші справи. Професія наша дуже відповідальна, вимагає багато знань, і постійного навчання, тому вдосконалюємось кожного дня». 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.