Рожеве місто

Ніна Кеминь

Щовесни в Ужгороді цвітуть сакури. У цей час у місті завжди багато туристів. Навесні Ужгород просто кипить через величезну кількість людей, а на вулицях із сакурами зазвичай вишиковуються цілі черги із охочих зробити фото з японськими вишнями. Якщо вдача все-таки на вашому боці й ви встигли приїхати до Ужгорода, то не гайте часу! Йдіть і фотографуйтеся з рожевими квітами у рожевому місті, а ми розкажемо вам, звідки в Ужгороді ці дерева.

Отже, є кілька версій. Перша – про те, що сам граф Другет привіз сакури з Відня до Ужгорода, ще в XVII столітті, а через м'який клімат Закарпаття вони тут і прижилися.  Друга версія твердить, що жителі самі й викрали ці сакури тоді, коли Франц Йосиф І чекав на японських посланців, які ночували в Мукачеві. Мешканці Мукачева, нібито, дізнались про візит японців і викрали сакури. А пізніше продали їх ужгородцям як фруктові дерева. Від того часу, якщо вірити легенді, сакури й лишилися в Ужгороді.

 

Але звісно це все різні перекази. Їм можна вірити, а можна просто милуватися рожевим цвітом.  Найбільше сакур ви можете побачити на вулиці Довженка, Ракоці, звісно на набережних – Незалежності, Київській, Православній та Слов’янській, а також на вулиці Заньковецької та Грушевського. Кажуть, хто одного разу приїжджає у рожеве місто, захоче приїхати сюди кожної наступної весни!

Ніна Кеминь, Ужгород

Scroll To Top