Новини

В УжНУ розповіли про підсумки зовнішньополітичної діяльності України у 2016 році

Інформаційний Центр Європейського Союзу в УжНУ, Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, Кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій факультету міжнародної політики та менеджменту бізнесу УжНУ та Всеукраїнська Громадська Ліга «Україна-НАТО» напередодні Дня  Української дипломатії підвели підсумки зовнішньополітичної діяльності України в 2016 році та провели Інформаційний день НАТО в Ужгороді.

На захід були запрошені журналісти регіональних медій Закарпаття. Брифінг відбувся в  малому конференц-залі факультету міжнародної політики та менеджменту бізнесу УжНУ.

Модератором заходу виступив заступник голови Координаційної ради Всеукраїнської Громадської ліги «Україна-НАТО» професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігор Тодоров.

Декан факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу УжНУ, професор Іван Вовканич зазначив, що з початком російської агресії в Україну фактично розпочалася Четверта світова війна (якщо Холодну війну рахувати третьою). Росія активно створює нормативну базу для залучення до власних збройних сил найманців з всього пострадянського простору

Завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний та Повноважний Посол професор Сергій Устич підкреслив процеси глобалізації вимагають також глобалізацію міжнародної безпеки. Жодна з існуючих систем не є досконалою, проте саме НАТО є по суті єдиною ефективною системою міжнародної безпеки. Дуже актуально прозвучали спогади професора Івана Устича про його роботу Послом в Чеській республіці під час знакового Празького саміту Альянсу 2002 року.

Про підсумки та імплементацію рішень Варшавського саміту НАТО 2016 р. розповів професор Ігор Тодоров. Акцент був зроблений на тому, що продовження стратегічного партнерства з НАТО з метою подальшого членства чи не є єдиною можливістю збереження та посилення суверенітету держави.

Про перспективи європейської інтеграції України розповів доц. Ю.Мателешко, двосторонні відносини України, зокрема з країнами ЄС (зокрема, з сусідніми), США, Китаєм, Канадою тощо стали предметом виступів доцентів кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Віталія Андрейка, Юрія Копинця, Анни Мелеганич, Наталії Тодорової, Михайла Шелемби.

По завершенні повідомлень викладачі кафедри відповіли на питання присутніх. Такий брифінг за результатами зовнішньополітичного року проводився вдруге. Отже такий захід стає доброю традицією в житті УжНУ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.