Новини

В Ужгороді виявили перший за останні 9 років випадок захворювання на дифтерію

17 жовтня в Ужгороді,  у студента 5-го курсу медичного факультету №2, де навчаються студенти-іноземці УжНУ, діагностували випадок захворювання на дифтерію. Хлопець звернувся до лікаря 11 жовтня, 17 жовтня захворювання було підтверджене результатами дослідження в бактеріологічній лабораторії. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила Єлизавета Біров, в.о. директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

«При обстеженні цього пацієнта було висіяна бактерія дифтерії, нетоксичний штам, – коментує Єлизавета Біров. –  Хлопець скаржився на підвищення температури, біль у горлі та м’язеву біль. Наразі він перебуває в обласній інфекційні лікарні, отримує лікування.  Ми почали обстеження імунного статусу всіх студентів, які вчаться на його курсі. Здійснюємо ряд протиепідемічних заходів».

Михайло Поляк, директор КНП «Обласна клінічна інфекційна лікарня» повідомив, що стан хворого задовільний, патологічних змін немає. «Цей штам дифтерії не токсичний і не викликає змін в організмі, як справжній токсичний штам дифтерійної палички», –  пояснює Михайло Поляк. – Хворий проконсультований усіма спеціалістами». За словами директора лікарні, саме цей пацієнт не потребує протидифтерійної сироватки. Але у разі, якщо хворі мають токсичний штам, то перебіг хвороби може бути складним і загрожувати ускладненнями.  Дифтерія – інфекційна хвороба, яка належить до керованих хвороб, яке здійснюють за допомогою щеплення. «Вакцинального матеріалу у нас достатньо. Але за 9 місяців планові щеплення склали 48%,а  необхідно не менше, ніж як 95%. Прищепити, - каже Михайло Поляк. -- Молодим людям треба щепитися, багато з них не знають свій вакцинальний анамнез. Вакцина зявилась в області два роки у достатній кількості. Доти її було недостатньо».

Директор обласної інфекційної лікарні наголошує: панікувати не потрібно, але необхідно щепитися від цієї інфекції. Останні випадки захворювання на дифтерію в Ужгороді були зафіксовані у 2009 та 2010 роках, на Закарпатті – у 2011 році на Великоберезнянщині. «Спахали дифтерії мають свою циклічність – 7-10 років. Загалом щорічно фіксуються поодинокі випадки. Минулого року в Україні було 10 хворих, цього року – 2 в Хмельницькій та Луганській області, – пояснює Любов Данич, лікар -епідеміолог, ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України». Наразі вже оглянуто 70 студентів вишу, які могли контактувати з хворим. У 44 відібрано матеріал для аналізів до лабораторного центру.

Крім того цього року в області виявлено 2 випадки правцю.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.