Новини

В Ужгороді відбувся перший регіональний бізнес-форум. ФОТО

30 листопада у галереї “Ілько” в Ужгороді пройшов перший регіональний бізнес-форум “Україна - країна підприємців”, який об’єднав понад 200 діючих підприємців, а також тих, хто лише мріє про власну справу. Організатори -- Український союз промисловців і підприємців за підтримки “ПриватБанку”. Також подібні заходи уже відбулися у Києві, Дніпрі, Полтаві та Рівному і ще тільки заплановані у близько 20 містах України.

Першим виступив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Він розповів, що місто готове запровадити спеціальну програму підтримки і розвитку місцевого підприємництва. Подібний документ з’явиться в Ужгороді вперше і буде розроблений на основі тих побажань і тенденцій, які під час форуму висловлять самі ужгородські підприємці.

Відповідно наступного року Ужгородська міська рада планує виділити для початку мільйон гривень на покриття відсотків по кредитах підприємців від банку “Приват” (детальніше про це далі у тексті). Ці кошти зможуть отримати лише середні або малі підприємства.

“Тиждень тому відбулася зустріч зі представниками “Приватбанку” у Закарпатській області і саме вони є сьогодні організаторами цього форуму. Це хороший крок міста, міської влади назустріч бізнесу, тому що треба сприяти його розвитку. Адже основне джерело надходжень коштів у міський бюджет — це є податок з доходів фізичних осіб, які працюють у тому числі і в підприємництві ”, - пояснив міський голова. Програма буде включена у бюджет Ужгорода вже на 2017 рік.

Голова правління Регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців в Закарпатській області Олексій Кіндрат розповів, що недавно у Києві уклали Меморандум між представниками органів місцевого самоврядування з усієї України та Приватбанком з метою пожвавлення економіки України. Згідно з Меморандумом протягом трьох років в Україні планують створити близько мільйона нових робочих місць. Для цього “Приватбанк” буде надавати підприємцям, що важливо, беззаставні кредити у сумі від 50 до 300 тисяч під певний відсоток. У свою чергу, місцеві органи влади частину або всі ці проценти будуть погашати замість представників бізнесу на основі конкурсу серед підприємців.

“Це робиться заради наповнення бюджету, створення відповідних бізнес-умов, спрощення отих усіх програм. Щоби оті усі люди, які бажають зайнятися підприємницькою діяльністю, почували себе впевнено у цьому бізнес-проекті і було розуміння того, що вони не лише допоможуть країні, але, в першу чергу, допоможуть собі, своїй сім’ї, ну і, як платники податків, зможуть наповнювати місцеві бюджети. Для того щоб відповідно працювала інфраструктура і решта необхідних проектів, які потребує місцеве самоврядування”, - розповів Олексій Кіндрат.

ІПрограма буде працювати у всіх районах Закарпаття, а не тільки в Ужгороді. Відповідні домовленості вже є із Закарпатською ОДА та облрадою.

Детальніше про ініціативу розповів директор Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку Андрій Якимів. За його словами, у результаті підписаного меморандуму в Україні планують створити мільйон робочих місць, але для цього потрібні чималі кошти.

“Протягом 2016 року ми змогли профінансувати майже півтора мільярди гривень кредитів. Більша частина з них - це кредити розміром триста тисяч гривень у одні руки.

Що для цього потрібно. Бізнесмен знімає невеликий ролик про свої цілі. Це може бути відкриття тераси, нового залу у перукарні, розширення ресторану і т.д. Далі на місце виїжджає представник “Приватбанку”, що унеможливлює який-небудь обман. Опісля відбувається вже укладання угоди”, - пояснив І.Якимів.

За допомогою програми уже вдалося уже створити 70 тисяч робочих місць. Але для досягнення мети - одного мільйона — потрібно видати 20 мільярдів гривень кредитів.

“Для одного банку -- це колосальна сума. Тому проект відкритий для інших комерційних банків”, - наголосив А.Якимів.

Він пояснив, що підприємці можуть отримати кредит у сумі 50-300 тисяч гривень під 28%. Погашати кредит потрібно буде рівними частинами щомісяця. Фінансувати можна будь який проект. Втім, саме міська рада має визначитися, які галузі для неї пріоритетні і кому та як погашати кредитні відсотки.

“По Закарпаттю здійснено уже 63 випадки фінансування. Порівняно з іншими областями це не така велика сума, але якщо її розділити на кількість населення, картина буде кращою. І це не межа, - переконаний Андрій Якимів. - Один мільйон гривень — це немаленька сума для початку, для того щоб розвивати нові робочі місця. Тим більше, за нашими підрахунками, 30 тисяч гривень, вкладені у одного працівника повернуться протягом 10 місяців до бюджету у вигляді податків”.

Також А.Якимів озвучив деякі цікаві факти. Зокрема, на Закарпатті у 2016 році виплати по безробіттю склали більше 50 мільйонів гривень. До того ж незайняте населення шукає кращої долі закордоном і виїжджає у сусідні країни. Тільки Польща за перше півріччя видала близько 200 робочих віз. А Україна, як держава, взагалі займає третє місце по трудовій міграції населення.

“Наше завдання і наше бажання, щоб населення не виїжджало на роботу закордоном, а працювало тут. Для цього ми готові фінансувати бізнес, - розповів Андрій Якимів і додав. - Дуже би хотілося, щоб ця платформа розвивалася. Ми сюди запросили окрім підприємців представників всіх комерційних банків. Дуже би хотілося, щоб ми були не єдиним учасником цього процесу”.

Опісля присутні розпочали більш вільну дискусію за участі науковців, представників обласної влади, підприємців, громадських активісті. У її ході було озвучено цілий ряд корисних і доцільних зауважень. Також у всіх учасників ужгородського бізнес-форуму була можливість познайомитися та поспілкуватися під час перерв і отримати професійну консультацію щодо розвитку свого бізнесу, зокрема і юридичну пораду.

Дізнатися більше про цю ініціативу можна за посиланням: https://kub.pb.ua/forums/

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.