В Ужгороді у перший день форуму «СлободаКульт» відкрили три виставки

В Ужгороді у перший день форуму «СлободаКульт» відкрили три виставки

У перший день для відвідувачів відкрили три виставки. Виставка “Родинний альбом” на Набережній Незалежності–це фотографії закарпатських і слобідських родин за останні сто років, зібрані юними відвідувачами Харківської і Закарпатської обласних бібліотек для дітей та юнацтва.

Спроба зрозуміти регіон, аналізуючи зовнішній вигляд людей,–ключова нитка модної програми форуму. “Ми хочемо виявити внутрішнє спільне – через зовнішні разючі відмінності, – говорить  кураторка програми “Мода” Зоя Звиняцківська. – Слобожанщина і Закарпаття, два фронтири на Заході і Сході країни, обидва прикордонні, обидва мультикультурні, насправді багато в чому подібні одне до одного, хоча на перший погляд гранично різні”.

“СлободаКульт”, рамкова виставка однойменного форуму, розмістилася на двох локаціях: в культурно-історичному центрі “Совине гніздо” та галереї “Ілько”. Тут понад 150 творів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, фотографії та відеоарту, створеного на Харківщині й Сумщині. “Почути голос мистецтва–це наш спосіб і відчути, і проаналізувати регіон,–говорить одна з кураторок ключової виставки Оксана Баршинова.–Як він зміг протистояти так званим “народним республікам”? Чому його багато хто вважає заледве не проросійським, а він–глибоко український, український сучасно–з відкритістю до нового, з готовністю включатися в європейський контекст”.

Третя виставка–виставка плакату «Чорнобиль 30 + Фукусіма 5» міжнародної трієнале екоплакату 4-й БЛОК, що вже майже 30 років проходить у Харкові. Виставка відкрилася в атріумі Закарпатської ОДА.

Завершився вечір концертом на театральній площі “Радіо “Афродита” (так називалась короткохвильова радіостанція УПА)–нового проекту Міська Барбари з Юрком Єфремовим.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання