Новини

В Ужгороді презентували улюблений торт Людовика XIV

Відомий кондитер Валентин Штефаньо розпочав серію презентацій, що стосуються відродження середньовічних кондитерських традицій Закарпаття. Щомісяця в Ужгороді відбуватимуться неймовірно солодкі акції, які мають на меті відтворити забуті смаки для закарпатців. Перша з них відбулася у старовинній будівлі в історичному центрі міста - у кімнаті із захоплюючою панорамою на старий жупанат (нині - художній музей), в якій свого часу творив видатний закарпатський художник Гаврило Глюк та збиралася місцева богема. Сьогодні у цьому приміщенні розташований відомий журналістський центр - Ужгородський прес-клуб.

Тут 19 січня презентували один із елітних десертів - всесвітньовідомий європейський торт Крокембуш, наповненого класичною начинкою праліне та заварним кремом. Презентація, що, як було згадано, тривала у будівлі на урядовій площі комітату Унг, відбулася у присутності гербових лицарів гербу Другетів, статусних дам та запрошених гостей.

 

До слова, оздоблення торту Валентин Штефаньо виконав у присутності гостей, подарувавши таким чином незабутній майстер-клас. Цього разу право першим продегустувати торт отримали відомі ужгородки Марта Волощук, Наталія Панова та Вікторія Приходько. У процесу приготування карамельних прикрас для десерту вони мали змогу поставити кондитерському маестро по одному запитанню. Проте одним запитанням розмова не обмежилася - шоколатьє засипали питаннями. Гості питали, що саме надихнуло його зайнятися кондитерським мистцетвом, які плани у нього надалі, адже Ужгород уже підкорено (зокрема, на це він відповів, що "краще привезти Париж сюди, а не їхати з рідного міста". "Не життя робить людину, а людина своє життя", -- вважає В.Штефаньо), чи часто кондитер сам ласує своїми десертами чи більше любить спостерігати, як смакують інші, як оцінює закарпатську культуру випічки ("Це окрема гілка кондитерського мистецтва!"), чи не планує відкрити свою Школу, де замовляє якісні та рідкісні продукти для виробів.

 

Валентин Штефаньо також розповів про те, чому торт Крокембуш став таким популярним в Європі. Передусім – у Франції, поштовх цьому напрямку кондитерського мистецтва дав Людовик XIV, відтоді Крокембуш- ознака хорошого тону, вишуканого смаку та помпезності.

Сам торт готується з недорогих продуктів. Складною є технологія, що і зумовлює високу вартість виробу. Крокембуш складається з заварних карамелізованих булочок, хрумких ззовні та м’яких усередині. «Для створення такого торту треба 3-4 години, булочки наповнюються праліне з карамелізованими горіхами. Торт куштують, відламуючи поступово по частинках", - каже Валентин Штефаньо. Сам кондитер захопився Крокембуш після участі у конкурсі у Франції у 2005 році, згодом навіть весільну сукню для майбутньої дружини зробив із «заварних» булочок.

Скуштувавши карамелізовані булочки із ніжною начинкою, відомі гості та журналісти висловили своє захоплення смаком і вишуканістю десерту.

А наступна дегустація запланована вже на лютий.

 

Як зазначили організатори, такі статусні заходи виводять Закарпаття за межі провінційного рівня, про що час від часу натякають приїжджі, мешканці столиці, а то й самі закарпатці. «Ми не є провінційними, хто б на це не натякав, - каже відомий туризмознавець Федір Шандор. - І наступні яскраві акції це вкотре підтвердять".

Більше фото у розділі "Фоторепортаж".

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.