Новини

В Ужгороді презентували міжрегіональний хаб громадянського суспільства

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головна тема якого – створення в Карпатському Єврорегіоні міжрегіонального хабу громадянського суспільства.Посилення впливу та значення громадського сектору шляхом розвитку його потенціалу та створення платформи для співпраці, обміну досвідом та кращими практиками – мета майже 2-річного проекту, що виконувався у 4 країнах Карпатського Єврорегіону: Словаччині, Угорщині, Польщі та Україні. Карпатський фонд разом із партнерами представив громадськості результати цієї транскордонної ініціативи, структуру Платформи та подальші перспективи роботи.

Детальніше про заснування міжрегіонального громадського хабу для посилення співпраці та ефективності сільських НУО, що надають послуги найбільш маргіналізованим верствам населення, розказав Руслан Жиленко, директор Карпатського фонду, основного виконавця Проекту в Україні. «Карпатський фонд працює понад 25 років на території України: це Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька області. В останній період займаємося недержавною підтримкою соціальних послуг. Зокрема, підтримуємо НУО «Дорога життя», будівництво дитячого будинку в Ратівцях, заклад для дівчат-сиріт у В.Доброні та багато інших проектів, - каже Руслан Жиленко. – Ми звернули увагу, що Карпатськийєврорегіон-- це переважномаленькі містечка та села. І дуже багато організацій,які працюють в невеликих населених пунктах не мають достатньо ресурсів, партнерськихзв’язків, досвіду, рівня організаційного розвитку. Тому 2 роки тому, разом з колегами з Угорщини, Словаччини і Польщі вирішили створити платформу, яка б дозволилаоб’єднати досвідчені і менш досвідчені організації, які мають потребу в партнерстві, обміні інформацією, досвіді. Щоб вони могли спілкуватися, ділитисядосвідом».

На сьогодні до хабу залучено по 20 організацій з чотирьох країн (всього 80). Проект унікальним тим, каже Руслан Жиленко, що ідея Карпатського фонду сподобалася великим міжнародним. Тому проект підтримали Вишеградський фонд, Міністерство зовнішніх справ Королівства Нідерландів, RobertBoschStiftungта Фонд Інституту відкритого суспільства.

Андрій Вишняк, голова правління БФ Центр громадських ініціатив, представляє платформу із боку досвідчених НУО. Адже БФ Центр громадських ініціатив працює з 1997 року і є прикладом,як з маленької локальної організації перетворитися на потужну НУО. « Одним із завдань нашої НУО є організаційнийрозвиток, що дає можливість сприяти розвитку неурядового сектору. Завдяки платформі ми змогли виконувати місію нашого фонду. Намагаємося тісно співпрацювати з організаціями, ділимося досвідом. Адже на сьогодні громадська організація не може працювати без конкретногоплану, бачення стратегії, без чіткорозробленої місії тощо. Цінність цієї платформи-хабу у тому, що налагоджуємо більш конкретні, дієві зв’язки з подібними організаціями Угорщини, Словаччини, Польщі».

Ольга Костянець, керівник ГО «Наше Закарпаття», представницяновозалученої НУО розповіла, що організація (створена у січні 2018 року) займається перекваліфікацією військовослужбовців, учасників АТО. «За цейчас ми реалізували 3 проекти, які стосуються професійної перекваліфікації і проходили на базі УжНУ, - каже Ольга Костянець. - У січні 2019 року ми як новостворена організація були учасником циклу тренінгів від Карпатського фонду. Після цього розробили проектні заявки на отримання фінансування і мали плани по співпраці на майбутнє».

«ГО «Наше Закарпаття» - яскравий приклад того, як можуть співпрацювати та взаємодіяти недержавні організації. Це єдина організація Закарпаття, яка здійснює соціальну адаптацію військовослужбовців і роблять реальну, дуже корисну роботу. Але їм не вистачало вебсайту, партнерських зав’язків, досвіду», - додав Руслан Жиленко.

До платформи - міжрегіонального хабу громадянського суспільствазадіяно потужні західноукраїнські організації. З інших областей це «Карітас» з Івано-Франківська, «Народна допомога» (Львів), «Жіночі перспективи (Львів) та інші. До співпраці та обміну досвідом можуть долучатися й інші недержавні організації, які надають прямі соціальні послуги і готові допомагати одна одній.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.