Новини

В Оріховиці провели «Студентський смак»

У комплексі відпочинку села Оріховиця відбувся фест «Студентський смак», котрий проводить уже четвертий рік поспіль факультет суспільних наук УжНУ.

Традицією фесту стало приготування певної страви. Цьогоріч це був бограч. Студенти факультету поділилися на 8 команд. З самого ранку по три представники з кожної прибули на місце і приступили до готування основної страви.

По обіді п`ять автобусів доставили інших учасників, котрі разом із кулінарами брали участь у конкурсі на найкращий бограч. Його визначало журі: традиційні спонсори та випускники, викладачі та декан факультету на чолі з в.о. ректора, доктором технічних наук, професором Федором Ващуком.

Третє місце здобув другий курс кафедри психології, за що їм вручила казанок депутат міської ради Ужгорода, завідувач міської поліклініки Тетяна Козак. Другими після переможців стали другокурсники кафедри політології, які також отримали казанок - від колишнього випускника факультету Василя Равлика. Перше ж місце посіли ветерани факультету – п’ятикурсники-політологи. Отримували приз, п`ятимісний намет, з рук в.о. ректора УжНУ Федора Ващука.

 

 Загалом, усі залишилися задоволеними, про що свідчать наступні коментарі: 

 Крістіна, 4 курс кафедри соціальної роботи: «Я тут уже втретє. Кожен із нас по-своєму проводить відпочинок. Хотілося б такі виїзди робити частіше, тому що під час них зближується факультет. Це чудова нагода поспілкуватися у неформальній обстановці з викладачами, влити перший курс у наше середовище».

З останнім твердженням погодився і студент того ж першого курсу кафедри політології Владислав: «Проходить все дуже добре. Є де активно відпочити, є де попоїсти. Ми і раніше спілкувалися зі старшими курсами, а цей фест ще більше допоміг нам стати ближчими».

Зі слів першокурсника стало зрозуміло, що, хоча вони і недовго перебувають на цьому факультеті, проте вже стали частиною великої родини, що підтвердив і їх академнаставник Євген Гайданка: «Слід загалом розмежовувати такі поняття, як формальна освіта і неформальні відносини, які інтегрують студентський контингент. Зрештою, це -  тільки однозначний позитив».

Викладачі факультету аж ніяк не відставали від студентів. Окрім бограча, у них був також плов і традиційна закарпатська страва рататуй. Не було помітно відчуженості та офіційності у спілкуванні молодшого та старшого поколінь, на чому наголосив декан факультету суспільних наук Юрій Остапець: «Ми часто організовуємо такі заходи, не тільки восени, але і навесні. Я вважаю, що немає нічого кращого, ніж поспілкуватися на природі, з`їсти тарілку-дві гарячої кухні. Ініціатором дійства був я та заступник декана з виховної роботи Володимир Гиря. Це, перш за все, - студентське свято, проте невід`ємною його частиною є викладачі. Окрім звичайних тем обговорюються також навчальний план та перспективи факультету у майбутньому».

 Дещо пізніше до нашої розмови приєднався вищезгаданий Володимир Гиря: «Взагалі від цього свята я очікую масу задоволення, аби студенти гарно провели час. Сьогодні нам сприяє в цьому і сама погода. Ми навіть жартували, що заздалегідь домовилися, аби було сонячно. Я вважаю, що стосунки між викладачами і студентами повинні будуватися не тільки на примусових засадах, а студенти мають бачити у викладачах своїх наставників, своїх друзів».

Яскравий приклад цього продемонстрував в.о. ректора Федір Ващук, коли згадував свої студентські роки, назвавши їх найкращими. Разом із Федором Шандором, проректором з науково-педагогічної та виховної роботи УжНУ, керівник університету приєднався до дегустації конкурсної страви, поділившись після цього своїми враженнями: «Подібні заходи згуртовують студентів. Після того, як вони разом з викладачами перебувають у неформальній обстановці, я не уявляю, як між ними могли б бути некоректні відносини. Підтримую подібні заходи, адже студентське життя – це 30 % навчання, інші 30 – дозвілля, решта – любов. На жаль, я прибув сюди вже під кінець святкування, але радує невимушена обстановка та позитивний настрій присутніх», - повідомили на сайті УжНУ. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.