Новини

В облраді обговорили проект Перспективного плану ОТГ на Закарпатті

Учора, 5 вересня, в обласній раді відбулася робоча зустріч щодо подальшого обговорення проекту Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області.

Участь у зустрічі взяли: голова обласної ради Михайло Рівіс, його перший заступник - Йосип Борто і заступник - Петро Грицик, голова обласної державної адміністрації Ігор Бондаренко, представники депутатських фракцій ‒Василь Кошеля, Олександр Ледида, Мирослав Білецький, Василь Губаль, Денис Ман, Олексій Баранюк, Олександр Кеменяш, Антон Ліврінц, а також голова Великоберезнянської райради Ярослав Шукаль, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Микола Пігуляк, директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук та ін.

Відкриваючи засідання, Михайло Рівіс наголосив, що нинішнє обговорення повинно посприяти результативному голосуванню на найближчій сесії облради за Перспективний план ОТГ із врахуванням пропозицій і зауважень, які напрацьовані у депутатських фракціях.
Заступник директора департаменту фінансів ОДА Наталія Боркулеш презентувала детальну таблицю «Розрахунок фінансової спроможності у 2018 році проектних об’єднаних територіальних громад в умовах об’єднання».

Перший заступник голови облради, лідер депутатської групи КМКС Йосип Борто зазначив, що відповідно до чинного законодавства об’єднання громад повинно відбуватися добровільно. «Поданий проект Перспективного плану формування територіальних громад області члени нашої фракції вважають задовільним. Та маємо зауваження щодо врахування у плані створення Сюртівської ОТГ, до якої увійти виявило бажання 6 сільських рад, які попередньо подали відповідні звернення до облдержадміністрації та облради», - зазначив Йосип Йосипович.

Голова комісії з питань бюджету Василь Кошеля наголосив: якщо по фінансових розрахунках громада може виявитися неспроможною, то потрібно це врахувати уже сьогодні.

Про можливість міжмуніципальної співпраці між громадами розповів Іван Дем’янчук та навів приклад Баранинської ОТГ, яка перерахувала 4 мільйони гривень Ужгородській міській лікарні, щоб там могли лікуватися мешканці громади. Адже не усі ОТГ матимуть лікувальні заклади.
Петро Грицик вважає, що об’єднуватися повинні тільки спроможні громади, бо неспроможні фінансуватимуться із обласного бюджету. На прикладі Перечинського району наголосив на можливих соціальних, медичних та інфраструктурних проблемах, які можуть виникнути і в інших районах.

Про те, що фракція БПП підтримує проект Перспективного плану в цілому озвучив Мирослав Білецький. Він, зокрема, повідомив, що фракція виступає за укрупнення ОТГ та за їх економічну спроможність. «Ми пропонуємо розглянути варіант про спільну громаду Хуста і Вишкова у Перспективному плані. Вважаємо, що у такої громади є високі шанси на сильну економіку та спроможність. Тож у Хустському районі доречно створити всього три громади», - підкреслив Мирослав Золтанович та додав, що таким чином фінансово виграє кожен мешканець громади.
Його колега по фракції Денис Ман зауважив, що у перспективі роздрібнені громади самі зрозуміють, що їм треба об’єднуватися та з часом будуть до цього прагнути заради покращення медицини, освіти та інфраструктури. Він розповів, що наразі жваво надходять ініціативи з місць щодо створення ОТГ, додавши, що доки йде обговорення проекту Перспективного плану в області, Дубриницька громада Перечинського району спільно з рядом сіл Великоберезнянського району вже звернулися за висновками в облдержадміністрацію і вона має усі підстави підтримати ще одну громаду, включивши її до проекту Перспективного плану.

Обґрунтовані та слушні пропозиції звучали і від інших лідерів фракцій, які будуть враховані належним чином.
Відтак, підсумовуючи засідання, присутні прийняли рішення про проведення додаткових консультації у фракціях, після чого на наступний тиждень делегувати представників з чіткими пропозиціями та рекомендаціями щодо Перспективного плану формування територій громад Закарпатської області.

Виконавчий апарат Закарпатської облради

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.