Новини

Ужгородці можуть повернути до 40% кредиту за утеплення будинків

Про це йдеться у проектах рішень виконкому Ужгородської міської ради. 

Одним із них виконком може прийняти Програму відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту, реконструкції і модернізації багатоквартирних будинків у м. Ужгород на 2016-2017 роки («Теплий дім»). 

Програма у подальшому передбачає також внесення на розгляд сесії міської ради. 

Основні джерела фінансування заходів складає бюджет міста, а також кредитні ресурси банківських установ: Закарпатського обласного управління філії АТ "Ощадбанк", Закарпатської обласної дирекції АБ «УКРГАЗБАНК», філії АТ «Укрексімбанк» в м. Ужгород; кошти ОСББ та ЖБК; кошти з Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України. 

Загалом же програма передбачає фінансування у розмірі 10 мільйонів гривень, по 5 млн. на 2016 та 2017 роки. Вони розподіляються наступним чином: 

- з бюджету міста 4 мільйони гривень.

- з Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України 4 мільйони гривень.

- обсяг коштів ОСББ, ЖБК - 2 мільйони гривень.

Урядовою Програмою підтримки ОСББ передбачено відшкодування частини суми кредиту на впровадження загальнобудинкових енергоефективних заходів (придбання енергоефективного обладнання, матеріалів) - у розмірі 40%. Кредити за державною програмою ОСББ, ЖБК у м. Ужгород надають банки: АТ "Ощадбанк", АБ "УКРГАЗБАНК", АТ "Укрексімбанк". Про їх умови можна дізнатися у проекті рішення.

Державною Програмою підтримуються такі заходи:

- утеплення фасаду, покрівлі, дахового перекриття та підлоги;
- реконструкція вікон та дверей у місцях загального користування;
- інші енергозберігаючі заходи.

За 2015 рік Закарпатською обласною дирекцією АБ «УКРГАЗ-БАНК» видано один кредит ОСББ на загальну суму 37430,0 тис.грн., Закарпатським обласним управлінням філії АТ "Ощадбанк видано два кредити ОСББ на суму 37500,0 тис.грн.

Другий проект рішення передбачає затвердження Програми відшкодування відсотків за кредитами, залученими населенням на впровадження енергозберігаючих заходів у м.Ужгород на 2016-2017 роки, також з подальшим внесенням на розгляд сесії міської ради.

Ця Програма передбачає витрати у розмірі 400 тисяч гривень, по 200 на кожен рік. Урядовою Програмою підтримки населення передбачено відшкодування частини суми кредиту, отриманого населенням на впровадження енергоефективних заходів (придбання енергоефективного обладнання, матеріалів) у розмірі 30%, котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) у розмірі 20%. Детальніше про кредитування ужгородців тут. 

Довідка

У 2011 році міською радою було розроблено нову стратегію міського теплозабезпечення, відповідно до якої затверджена енерго- та екологоефективна схема теплопостачання м. Ужгород. Схема передбачала, що теплозабезпечення населення буде здійснюватися шляхом встановлення поквартирного газового та електричного опалення. Нова стратегія стала пілотною в Україні та дозволила щороку економити значні кошти та енергоресурси.

Стрімкий ріст цін на енергоносії змушує населення вирішувати питання енергозбереження та енергоефективності житлових будинків. На сьогодні понад 40 % від загального обсягу споживання природного газу в місті споживається населенням. З метою економного споживання енергоресурсів у житлових будинках актуальним стало вжиття енергозберігаючих заходів: утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів; заміну та встановлення сучасних вікон, вхідних дверей у місцях загального користування. Враховуючи невисокий рівень доходів та низьку платоспроможність населення, впровадження заходів неможливо без підтримки держави та органів місцевого самоврядування.

У 2015 році на капітальний ремонт житлових будинків, які обслуговують ЖРЕРи, ТОВ, у яких діють ОСББ, ЖБК, БК було виділено понад 10,0 млн.грн.

Ще понад 1,9 млн.грн. було освоєно по Програмі ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». На реалізацію Комплексної програми відновлення історичного центру м.Ужгород виділено 1,5 млн.грн. Кошти виділялися за умови забезпечення співвласниками будинків дольової участі в розмірі 10 % та 5% кошторисної вартості робіт. За підрахунками спеціалістів загальна щорічна мінімальна потреба бюджетних коштів на проведення капітального ремонту житлового фонду та впровадження заходів з енергозбереження становить понад 40,0 млн.грн. Враховуючи обмежені можливості бюджету міста, виділяти необхідні кошти відповідно до потреб немає можливості. Тому, на місцевому рівні необхідно сприяти реалізації державних програм підтримки співвласників щодо впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках.

На сьогодні у місті Ужгород діють 48 ЖБК, 133 ОСББ, із яких у 2015 році створено 23 об'єднання. Процес створення ефективного власника житлових будинків в особі ОСББ значною мірою гальмується небажанням мешканців брати на себе відповідальність за спільне володіння фізично зношеними та морально застарілими будівлями та інженерним обладнанням будинків, а також відсутністю довгострокового механізму державної підтримки фінансування робіт з модернізації житлового фонду.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.