Новини

Усе своє ношу з собою-1: скільки кілограмів важать портфелі ужгородських школярів

Школярі повернулися із новорічних канікул та, очевидно, з новими силами приступили до освоєння навчальної програми. Zaholovok.com.ua вирішив з’ясувати, скільки власне цих сил необхідно їм, щоб, у буквальному сенсі, донести все необхідне для навчання до школи і назад додому. Відтак у окремому фотопроекті досліджуємо вагу шкільних портфелів. 

Героями наступних "досліджень" стануть наплічники та інші "вантажні" засоби студентів, згодом - дамські сумочки чи торбинки, а також зважимо й інші багажі - за Вашими пропозиціями (чекаємо їх у коментарях чи на адресу редакції zaholovok.ua@gmail.com). 

Zaholovok.com.ua з'ясував, які наслідки для школярів може мати постійне носіння надто важкого портфеля. «Вибір рюкзака має важливе дуже важливе значення. У дитячому віці формується постава, яккщо м'язовий корсет не дуже добре розвинений, - піддається впливу.  Неправильне носіння рюкзака може призвести до порушення постави», – зазначає фізичний реабілітолог Маря Семенюк.  

«Варто звертати увагу, як дитина носить рюкзак. Особливу загрозу становить носіння рюкзака на одному плечі: розвиток сколіотичної постави майже гарантований. Надто важкі рюкзаки можуть сприяти розвиткові кіфозу», – додає вона.

Щодо вибору рюкзаків для школярів реабілітолог зазначає:  «Варто звернути увагу на спинку рюкзака (може бути анатомічною, масажною, з підкладками, але обов'язково міцною) і лямки (широкі, з підкладками-губками). Наявність додаткового кріплення у рюкзака дає можливість краще розподілити вагу та зменшити навантаження на хребет. Використання сумок з однією лямкою, чи рюкзаків, які носяться тільки через одне плече, - взагалі не рекомендується».

Як зазначає реабілітолог, важкі рюкзаки можуть впливати навіть на почерк дитини.

«Носіння рюкзаків вагою більше 4 кг підвищує ризик утворення мікропошкоджень нервових закінчень на 60%, а пошкодження м'язів - на 85%.
Тобто, в результаті постійного сильного навантаження, нервові закінчення стають менш чутливими. Як наслідок, страждає фізичний стан дитини, погіршується стан м'язового корсету. Тому в такої дитини можуть виникати труднощі з малюванням і письмом, а почерк значно погіршується», – каже Марія Семенюк.  

Тож, скільки за собою носять на плечах ужгородці? Відповіді - у "равликовому" фотопроекті сайту Zaholovok.com.ua.

Фото Габрілелли Руденко

Роман, 8 клас (3,5 кг)

Настя, 8 клас (3,8 кг)

Міша, 8 клас (3 кг)

Руслан, 8 клас (3 кг)

Вікторія, 5 клас (3,5 кг)

Сергій, 5 клас (4,5 кг)

Юля, 5 клас (3,6 кг)

Ян, 2 клас (3,5 кг)

Катя, 2 клас (5 кг)

Арсеній, 2 клас (4 кг)

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.