Новини

У яких умовах голосують берегівчани

Про вибори Президента та у Верховну Раду України, кандидатів, результати голосування, думки експертів написано стільки, що з цієї тематики можна цілі томи видавати. Натомість майже ніхто не пише, ніде не аналізується, де, в яких приміщеннях, умовах здійснюється волевиявлення громадян.

Тож аби й тут не було "білих плям", "пройдемося" виборчими дільницями Берегова -- міста обласного значення, яких у ньому 12 звичайних і дві спеціальні (мова -- про поліклініку ЦРЛ ім. Б. Ліннера, де головлікар Іван Малеш (тут виборами займався екс-власкор парламентської газети "Голос України" в Закарпатській області, колишній шеф-редактор "Вістей Ужгородщини" Микола Горват і за участі якого український парламент тут обирали 90 "громадян-пацієнтів"), та облпсихлікарню --Тетяна Алмашій). У місті, до речі, нараховується понад 18.920 виборців, з яких своє конституційне право реалізували 7.139 осіб. Малувато, звісно. Але те, що явка виявилася вкрай низькою, а переможець Владислав Поляк отримав усього (929 голосів, 13.2 %), аж ніяк не свідчить, що в Берегові не створені нормальні умови для волевиявлення. Радше -- навпаки.

Отже, одна з найбільших і1 "центрових" міських дільниць облаштована у просторому фойє Будинку культури, де є достатньо місця для всіх учасників виборчого процесу: і для керівників й членів ДВК, і для голосуючих, і для спостерігачів, довірених осіб, преси тощо. До того ж, голосують тут як звичайні виборці, так й місцева еліта, що мешкає на довколишніх вулицях Сечені, Київська, Тіноді, Казінці, Фабрична, частині І. Франка, О. Кобилянської та в будинках промислового мікрорайону між колишніми меблевим комбінатом і дослідно-експериментальним заводом. Решта дільниць "прописалися" у загальноосвітніх школах І-ІІІ і І-ІІ ст., зокрема, номер 4, 5, 6, 9 і 10. Перші три -- у центрі міста: на вул. Шевченка (аж дві) та Хмельницького, а "дев'ята дев'ятирічка" (вибачте за тавтологію) та десята середня школа "прикрашають" міські території Чігосуг й Онча. У більшості своїй вони угорськомовні, тож і перемагав на них лідер національної меншини, голова КМКС Ласло Брензович. Але є ще також школа мистецтв і сьома... Навчальний заклад із цим номером об'єднаний із дитсадком, який складає своєрідний ромський комплекс, де виховують і навчають найменших жителів Окремого хутору, а в період виборів тут волевиявлення "провляє" доросле населення. Однак те, як голосують берегівські цигани -- це вже тема окремої статті. Дільниця у школі мистецтв на вул. Мукачівська -- тиха, спокійна, інтелігентна. Тут свій вибір здійснюють мешканці довколишніх вулиць, "багатоповерхового" провулку Мукачівського в т.ч. Нам залишається "оглянути" школу в колишній геологічній експедиції, де також діяла виборча дільниця (голова ДВК Інна Васильєва).

Голосували тут у спортзалі, як і в школі-інтернаті (мікрорайон на Мужайській), де свою "політичну" позицію висловили чи не найбільше берегівчан. Дільниця у  приміському селі Затишному -- середня. Розташована вона у дитсадку, хоча колись голосували у сільському клубі. У підсумку: до послуг берегівчан і Будинок культури, і школи -- середні та дев'ятирічки, і ромська й мистецтв, і приміський дитсадок,   і поліклініка райлікарні, і облпсихлікарня. Ось сюди тиждень тому й поспішали берегівчани, аби віддати свої голоси.           

Михайло Папіш    

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.