Новини

У Братиславі говорили про толерантність на українсько-словацькому кордоні

12 березня у Братиславі відбулася Міжнародна конференція „Толерантність на практиці у контексті міграції на словацько-українському кордоні”. Організатори заходу - Міністерство закордонних справ і європейських питань Словацької Республіки, Адміністрація Уряду Словацької Республіки та Дослідницький центр Словацької асоціації зовнішньої політики (директор - Александр Дулеба).

Метою конференції було проведення широкої експертної та громадської дискусії щодо толерантності словацького суспільства по відношенню до мігрантів. Особлива увага приділялась проблемам шенгенського кордону з Україною, в контексті міграційних процесів та виробленню рекомендації для уряду Словацької Республіки з питань міграційної політики

Міжнародна конференція мала дві тематичні панелі:

1. «Толерантність та міграція» на якій були розглянуті загальні аспекти міграційних процесів в Словацькій Республіці, зокрема, загальне ставлення до мігрантів в словацькому суспільстві. Відмічалося більш толерантне ставлення  до мігрантів з боку пересічних громадян Словаччини та наголошувалося на покращені поводження з мігрантами з боку державних органів.

2. «Шенгенський кордон у контексті „Східного партнерства” та словацько-українських відносин», в рамках якої експертии обговорили комплекс проблем, пов’язаних з міграцією через українсько-словацький кордон. Значну увагу було приділено проблематиці нелегальної міграції, використанню України та Словаччини у якості транзитних територій до Західної Європи. В цьому контексті наголошувалось на важливості чіткої, злагодженої, оперативної, комплексної співпраці відповідних державних органів України і Словацької Республіки. Учасники даної панелі також торкнулися проблематики лібералізації візового режиму між Україною та ЄС в контексті словацької візової практики. Констатувалося, що позитивні наслідки від згаданої лібералізації (розвиток туризму, активізація підприємницької діяльності та контактів між людьми) значно перевищують поодинокі негативні випадки порушень на українсько-словацькому кордоні.

В обговоренні зазначених питань взяли участь Ладіслав Хабречек (директор департаменту Прикордонної поліції Словацької Республіки, м. Братислава), Юліус Сташко (експерт, м. Кошице), Славомір Куташ (експерт, м. Братислава), Сюзанна Ватральова (Голова Міжнародної організації міграції в Словачинні), Мірослава Глінчікова (експерт Інституту етнології Словацької академії наук), Міхал Ценкер (експерт), Браніслав Хітка (Міністерство закордонних справ і європейських питань), Люція Слободова (Міністерство внутрішніх справ Словацької Республіки), Світлана Мітряєва (Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді), експерти Дослідницього центру Словацької асоціації зовнішньої політики Владімір Більчік, Владімір Бенч та Юрай Бузалка, Петер Тупта (Секція інспекції з внутрішнього контролю Фінансового Директорату Словацької Республіки).

Учасників конференції привітала Почесний голова Словацької асоціації зовнішньої політики Магда Вашарійова.

В роботі конференції також взяли участь представники Посольства України в Словацькій Республіці (радник Ігор Притула, перший секретар Посольства Юрій Батюк).

Напередодні проведення конференції Посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші провів зустріч з  директором Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді Світланою Мітряєвою, у ході якої були обговорені можливості співробітництва Національного інституту стратегічних досліджень та його регіональної філії в м. Ужгороді з Посольством України в Словацькій Республіці  у забезпеченні підтримки словацькою стороною європейської інтеграції України, сприяння розвитку українсько-словацьких двосторонніх відносин (в політичній, економічній, енергетичній, транскордонній та інших сферах), заходи з подальшої взаємодії Національного інституту стратегічних досліджень та його філіалу в м. Ужгороді з провідними політологічними, науковими та експертними центрами та інституціями Словаччини тощо.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.