Новини

Туристично привабливе Закарпаття не має належної інфраструктури і втрачає через хаотичну забудову

В УжНУ на географічному факультеті відбулась зустріч із студентами на тему розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Закарпаття за участю Ганни Романової, депутата ВР, голови підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності. До розмови долучилося керівництво факультету та науковці.

Як зауважив Степан Поп, завідувач кафедри фізичної географіїта раціонального природокористуваннягеографічного факультету, на Закарпатті розвивати економіку потрібно, використовуючи природний потенціал. Але водночас залучаючи фахові кадри, які, зокрема, готує і географічний факультету УжНУ.

«На Закарпатті найкращий серед областей України природньо ресурсний потенціал, і водночас вона є найменш економічно розвиненою областю. Наше завдання, розвиваючи економіку, -- гармонізувати свої стосунки з природою, не порушуючи екосистем у здатності самовідтворюватися», - сказав Степан Поп.  

Додану вартість регіонам в країні, особливо Закарпаттю може додати правильний брендинг територій. На цьому наголосила Ганна Романова, яка є кандидатом економічних наук і фахово займається цими питаннями. «Таким чином можна привернути увагу  інвесторів, але обережно, щоб не втратити ресурс. Закарпаття має великий потенціал, зокрема у виноробстві, сільському туризмі. Але необхідно розвивати транспортну інфраструктуру. Сьогодні мета №1-відновити в Ужгороді аеропорт. Ніби і Президент опікується, але все одно цей процес треба пришвидшувати», - каже Ганна Романова.

Йшлося на зустрічі і найбільші інвестиційні проекти, які розробляються в області, це курорт «Свидовець» та вітропаркна Боржавській полонині. Говорили і про курортно-рекреаційні комплекси, які працюють в області десятиліттями, але не завжди є якісним прикладом рекреаційної сфери. «Ми з колегами відвідали курорти на Свалявщині, там часто така хаотична забудова, яка зовсім не сприяє лікуванню, особливо емоційному. А також є великі проблеми з водогоном. Таких інвесторів, які залишили для нащадків страхітливі забудови, їх більшість, і у всій Україні є такі приклади. Маємо діяти цивілізованим європейським шляхом», - додала Ганна Романова.

Однією з проблем галузі є також відсутність паспортизації туристичних об’єктів. Ще донедавна в державі не було повноцінного картографування території. Тільки у 2005 році на 80% завершено картографування території. На цьому наголосив Іван Калинич, декан географічного факультету. « Скільки раз звертався, щоб зробити нормально туристичні маршрути, звести їх докупи, не бачу жодної загальної схеми розвитку туризму.  Щоб ми могли нормальнорозвинути туризм, ми маємо знати, що ми маємо», - вважає науковець.

На зустрічі йшлося також про працевлаштування випускників вишів, які мають необхідну для галузі спеціалізацію. Значна частина студентів налаштована спробувати попрацювати закордоном. Серед переваг називають заробітну плату, стабільність та перспективи. Ганна Романова зауважила, що часто зустрічається з молоддю в регіонах і настрої студентів зрозумілі. Молодіжна політика, за її словами, не в пріоритеті в держави. І у ВР закони, що стосуються молодого покоління часто ігноруються депутатами. Але перспективи для молодих в Україні є, переконана депутат, соціальні ліфти працюють. Потрібно бути активним, вчити мови, шукати корисні практичні курси для вдосконалення своїх знань. 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.