Новини

Три проблеми позачергових виборів назвав Святослав Бабіля, координатор ОПОРи на Закарпатті

«Рішення щодо позачергових виборів є не зовсім вмотивованим з точки зору проведення якісної виборчої кампанії. По-перше, залишається проблема якості виборчого законодавства безпосередньо. Ми залишилися на тій самій точці, що були: змішана система виборів показує себе в Україні як абсолютно не така, яка відповідає реальному представленню інтересів виборців у парламенті, - коментує Святослав Бабіля, регіональний координатор Громадянської иережі ОПОРА на Закарпатті.

 - Друга проблема -- ми отримали зменшення строків виборчої кампанії. Фактично на виборчу кампанію кандидатам залишається мінімум часу. Зараз почали реєструвати перші кандидати. І, якщо проводити кампанію згідно з виборчим законодавством, її треба проводити після реєстрації. Так само партії мають провести зїзди і висунути свої списки. Після реєстрації своїх списків вони можуть активно продовжувати свою агітаційну частину кампанії».

На думку експерта, фізично за такий короткий термін провести якісно донести до виборця свою позицію досить проблематично. Крім того нові політичні проекти повинні акумулювати якісь ресурси за це невеликий період. «І третій чинник:  до чергових виборів залишалося не так багато часу, і в принципі діючий парламент не показав себе неефективним у плані прийняття рішень. Якщо ми говоримо про зміст рішень, є серед них суперечливі. Але можемо бачити, що рішення парламент приймає. Його робота не була заблокована. Він приймав кращі чи гірші ініціативи. Але рішення продуктивні були,- додає Святослав Бабіля.

Святослав Бабіля вважає, що цьогорічна виборча кампанія до ВР буде набагато більш конкурентною і конфліктною у порівнянні  з президентською, з частішим використанням незаконних методів ведення кампанії. Адже що вибори у мажоритарних округах, де стикаються місцеві інтереси, набагато брудніші, ніж вибори по пропорційній системі, каже експерт.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.