Новини

Суспільники УжНУ та Дебреценського університету спільно створюють тримовний онлайн-словник

Група працівників кафедри соціології і соціальної роботи взяла участь у роботі «Ярмарку досвіду», що тривав з 29 січня до 1 лютого на медичному факультеті Дебреценського університету (м. Ніредьгаза).


Захід відбувся в рамках проекту Технічної допомоги Європейського Союзу – HUSKROUA/1001/093 «Навички для майбутнього» (Програма прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна), партнерами якого є благодійний фонд «Проекта ТАЧ», Асоціація північно-східної Угорщини з профілактики наркоманії «Алтер-Еґо». Реалізують задумане у тісній співпраці з Дебреценським університетом та Ужгородським національним університетом.

Проект стартував у серпні 2013 року і триватиме до липня 2014-го року. Його завдання – підвищення грамотності в питаннях здоров’я та розширення участі в профілактичних програмах, а також налагодження співпраці між секторами охорони здоров’я й соціального захисту населення.

Серед головних видів діяльності: вивчення потреб населення і шляхів поліпшення його здоров’я з допомогою RAR-дослідження (метод швидкої оцінки й реагування); обмін передовим досвідом між фахівцями; літні курси для міжнародної групи студентів; підготовка тримовного онлайн-словника медико-соціальних термінів; розробка пакету інформаційно-методичних матеріалів з профілактики захворювань; випуск монографії «Медичні аспекти соціальної роботи».

Проект передбачає зближення медичної та соціальної сфер. «Сьогодні є цілий перелік хвороб – таких, як туберкульоз, ВІЛ-СНІД, алкогольна і наркотична залежність, – фахівці часто стикаються, поряд з медичними, зі складними соціальними проблемами своїх пацієнтів/клієнтів, – розповідає доцент кафедри соціології і соціальної роботи факультету суспільних наук Зіта Баторі-Тарці. – В Україні не налагоджена співпраця між системами охорони здоров’я і соціального захисту населення, що обмежує можливості роботи різних фахівців (медиків, соціальних працівників, психологів та ін.) у мультидисциплінарних командах. На активізацію такої співпраці націлені всі заходи проекту».

Доцент кафедри соціології і соціальної роботи факультету суспільних наук Анна Попович уважає, що така співпраця дає хороший обмін досвідом між працівниками кафедри соціології і соціальної роботи факультету суспільних наук УжНУ і кафедри соціальної роботи Дебреценського університету. «Онлайн-словник, який ми розробляємо, дасть можливість практичним соціальним працівникам і медикам на території Угорщини й України розуміти й використовувати термінологію, потрібну для міждисциплінарної співпраці. Словник розмістять на сайті Дебреценського університету. Лексикографічну працю використовуватимуть українські та угорські студенти і науковці», – коментує Анна Попович. Це перший онлайн-словник, розроблений у такому форматі. Він буде тримовний: українською, угорською та англійською мовами.

Від початку дії проекту кафедра соціології і соціальної роботи УжНУ вже провела кілька заходів. Науковці виконали RAR-дослідження за допомогою фокус-груп. До їх складу входили студенти спеціальностей «Сестринська справа» і «Соціальна робота», а також фахівці з цих сфер. Фокус-групи проводили обстеження серед алко- і наркозалежних, а також особливу увагу приділили ромському населенню. За результатами цих досліджень підготовлено аналітичний звіт і рекомендації, які також використають у рамках проекту, - повідомляє Медіацентр УжНУ.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.