Новини

Сучасне лікування жовчнокам’яної хвороби в клініці Біляка

Хвороби жовчного міхура спричиняють людині багато дискомфорту. Тому якщо орган не виконує свою фізіологічну роль, його треба видалити. Така операція називається холецистектомія. Раніше для того, щоб її провести, доводилося робити великий розріз на передній черевній стінці. Сьогодні це робиться без зайвих травм методом лапароскопії.

Саме такому способу лікування хвороб жовчного міхура надають перевагу у клініці Біляка. Засновник клініки Степан Біляк був першим, хто провів лапароскопічну холецистектомію в Україні у 1992 році. І сьогодні методика операції відпрацьована до найменших деталей.

Кому потрібна лапароскопічна холецистектомія

 Основні показання до видалення жовчного міхура – жовчнокам’яна хвороба, а також гострий та хронічний холецистит. Операція призначається, коли орган вже не здатний нормально працювати, а лише шкодить організму та спричиняє дискомфорт. Людина страждає від болю та різних розладів травлення. До того ж через порушення виведення жовчі може статися її застій, що потребує невідкладної допомоги. Тому краще провести холецистектомію у плановому порядку.

Чому консервативна терапія при каменях у жовчному міхурі неефективна? Річ у тому, що жовчогінні препарати дійсно можуть сприяти руху каменів по протоках, але це не завжди на користь пацієнтові. Конкремент намагається пройти по протоках та блокує їх або пошкоджує. Такі ситуації небезпечні для організму та можуть призвести навіть до летальних наслідків.

Холецистит, особливо у гострій формі, теж краще лікувати хірургічно. При сильному запаленні жовчний міхур стає повністю непрацездатним та провокую інтоксикацію організму. У таких випадках єдиний вихід – видалити проблемний орган.

Як зрозуміти, що жовчний міхур треба видалили? На це питання може дати відповідь тільки лікар. Він робить УЗД черевної порожнини, бере аналізи та складає об’єктивну клінічну картину. У клініці Біляка в Ужгороді встановлене сучасне діагностичне обладнання, що дозволяє поставити максимально точний діагноз та підтвердити необхідність операції.

Як проходить видалення жовчного міхура

Лапароскопічна холецистектомія проводиться під загальним наркозом. Її алгоритм такий:

  • Хірург робить чотири проколи у животі, занурює туди інструменти.
  • За допомогою лапароскопу з вмонтованою камерою оглядається робоче поле. У черевну порожнину закачується вуглекислий газ.
  • Виділяється дно жовчного міхура. Хірург виділяє протоки, перетинає судини.
  • Орган відсікається та виводиться з порожнини за допомогою спеціального контейнеру.
  • Проводиться контроль крововтрати, інструменти виймаються, проколи закриваються.

Операція займає близько 20-40 хвилин, після чого пацієнта переводять до палати, а за 3 дні виписують додому. Переваги лапароскопічної методики видалення жовчного міхура полягають у тому, що вона проходить без зайвих травм та втрати крові. Тому людина одужує та відновлюється швидше. До того ж вдається викреслити ризик помилки – через відеонагляд та використання сучасних інструментів.

Під час лапароскопії внутрішні органи не контактують з повітрям, рукавичками хірурга та перев’язувальним матеріалом. Тому неможливо занести інфекцію. Після такої операції не виникає ускладнень та не лишається шрамів.

Що треба знати пацієнту, який переніс лапароскопічну холецистектомію? Протягом місяці бажано дотримуватися спеціальної дієти – виключити з раціону жирні, смажені, гострі продукти, алкоголь, кавові напої. Також слід не перенавантажуватися, не ходити до лазні, не купатися у басейнах та водоймах.

Лікарям клініки Біляка можна довірити своє здоров’я. Адже це єдине в Ужгороді місце, де виконують малотравматичні лапароскопічні операції в 90 % випадків. Пацієнти мають нагоду лікуватися у найкращого в Україні спеціаліста з лапароскопії. А комфортні умови у стаціонарі та доброзичливе відношення персоналу сприяють швидкому одужанню!

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.