Новини

Школярка із Закарпаття бере участь у Всеукраїнській олімпіаді з історії

Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який є давньою кузнею відомих державних діячів, політиків, експертів, славетних фахівців цієї сфери науки, спільно з Національною спілкою краєзнавців і за підтримки Міністерства освіти та науки України долучилися до вельми чудової, важливої справи – запровадили, підтримують і проводять Всеукраїнську олімпіаду «Єдина Україна: історія соборницького поступу» (для учнів 10-11-х класів).

Олімпіада спрямована на заохочення учнів середньої школи до вивчення історії України та покликана допомогти старшокласникам визначитись з майбутнім напрямом навчання у закладах вищої освіти.

Конкурс проходить у два етапи. Перший "тур" (заочно) тривав із 1 по 31 березня (3 квітня відбулося оголошення результатів І етапу). Другий "раунд" (обов’язкова очна участь) – 13 квітня 2019 року, тобто в суботу. Відрадно, що учасницею цієї престижної першості є учениця Дусинської середньої школи, уродженка невеличкого с. Плав‘є Софія Мигович, яка взяла участь у І етапі олімпіади. Доречно буде сказати, що одинадцятикласниця з школи на Свалявщині мріє продовжити навчання на істфаці УжНУ, зараз вона активно готується до ЗНО.       

 Під керівництвом наставників, найперше учителів української мови та літератури й історії відповідно Любові Фізер і Віталія Пацана, одинадцятикласниця написала твір-есе на тему «Незбережена пам’ятка» – своєрідний роздум про те, як тримаються у пам‘яті життєві епізоди рідного села. Спираючись на історичні факти, описані в документальному виданні «Дусинські нариси» (автор Павліна Гуйван, колишня вчителька української мови та літератури Дусинської школи, а зараз пенсіонерка), учениця сотворила унікальну роботу, поєднавши минуле та сучасне свого рідного села. Воно багате на цікаву історію: дерев‘яна церква, яку розібрали комуністи, 600-літній дуб, перший плав‘янський кандидат наук і викладач ще тодішнього УжДУ, загиблий воїн-афганець і т. д. Із 50 можливих балів учениця набрала 48, тому її запрошено взяти участь у ІІ етапі вже згаданої Всеукраїнської олімпіади в КДУ.  

Водночас хочеться подякувати Дусинському сільському голові Роману Годі, який за власні кошти придбав білети на потяг у Київ і на зворотній напрямок для учасниці олімпіади Софії Мигович і супроводжуючому її вчителю. Їхати до столиці з дорослими – така вимога організаторів конкурсу. Слід сказати, що Роман Іванович постійно цікавиться життям рідної школи, підтримує обдарованих дітей, які проживають на території сільської ради. Саме він є ініціатором нагородження грошовими призами переможців олімпіад, які вручаються за підсумками начального року на святі останнього дзвоника відповідно до програми сільської ради «Обдаровані діти». Уклінно дякуємо йому за таку увагу до юного покоління.

Відкриття ІІ етапу вже згаданої першості заплановано 13 квітня на 12.00 в Головному (Червоному) корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка в Києві. Чарівній школярці Софійці, яка, до речі, в сільській родині Миговичів є третьою дитиною і виростає, на жаль, без батька, бажаємо успіху в ІІ (заключному) етапі Всеукраїнської олімпіади! Тримаємо за тебе кулаки, отже, ти повинна перемогти! А коли точніше, то додому повернутися з омріяною медаллю. Бо попереду тебе чекають багато справ, навчання, ЗНО перш за все…

Віталій ПАЦАН, директор Дусинської ЗОШ І-ІІІ СТ.,

Михайло ПАПІШ, член Національної спілки журналістів України, уродженець Дусина. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.