Новини

Роми розказали, чому нацменшинам треба мати представників у владі

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала «Роми і вибори: чи потрібні представники національних меншин у місцевих радах».

Із журналістами зустрівся Мирослав Горват,голова «Об'єднання ромів Ужгорода» та представники інших ромських організацій. «За період незалежності ми можемо говорити, що роми беруть участь у виборчих кампаніях, але чи вони беруть участь як люди, що потім отримують вирішення проблем у соціальній та освітній сферах, - зазначив Мирослав Горват. - Роми не хочуть жити так, як вони сьогодні живуть, готові змінювати умови, в яких перебувають. За останні кілька пройшла не одна виборча кампанія, але ми не бачимо користі для ромської громади. Хотілося б вірити, що роми будуть активними учасниками вибори».

За словами Мирослава Горвата, на Закарпатті є близько 100 ромських таборів, в області проживає 70-100 тис. ромів. «Майже у кожному селі і місті живуть роми. Хотілося б, щоб умови у них були кращими. Одна з головних проблем - це оформлення документації, у багатьох немає свідоцтв про народження, паспортів. Роми хотіли б мати зміни. Покоління змінюються, роми стали іншими, багато серед них освічених, з вищою освітою. Хоітлося б вірити, що ромам дадуть можлвиість брати участь у виборчій кампанії».

Геннадій Чічак, представник одного з ромських благодійних фондів розповів, що ромські організації працюють з тими, хто потребує документів. Діють спеціальні центри правової допомоги. «Маємо 5-6 виграних судів, такі процеси йдуть важко, але допомагаємо, - каже Геннадій Чічак.

Вперше, мабуть, роми відкрито заявляються про необхідність участі їхніх представників у місцевих виборах. За словами Мирослава Горвата, загалом по області від закарпатських ромів можуть кандидувати у місцеві ради близько 30-40 кандидатів. Буде цього року і кандидат в обласну раду. «Ми готові йти на вибори, але чи готові політичні сили працювати з нами у  цьому напрямку? - коментує Мирослав Горват.- Пропонуйте реальні конкретні речі, що ви можете зробити для ромської громади».

Щодо участі ромів у голосуванні, то за даними ромських організацій, в Ужгороді мають право голосувати 2,5-3 тис.осіб. Найбільша громада живе у районі «Радванка». Загалом по області мають можливість піти голосувати на вибори близько 10 тис. ромів. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.