Публікації

Як ЗМІ та громадські організації співпрацюють для забезпечення інформаційних потреб нацменшин Закарпаття

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стала «Співпраця ЗМІ та громадських організації у забезпеченні інформаційних потреб нацменшин Закарпаття». Йшлося про видання для нацменшин на Закарпатті, медійні проекти громадського сектору, співпрацю ЗМІ тощо.

Закарпатський ґендер у політиці: чому жінки не прагнуть у владу

У Верховній Раді України 9-го скликання буде найбільше жінок за всю історію незалежності України. Згідно з даними ЦВК, народними депутатками обрано 87 осіб – 20,52% від загальної кількості. Це – своєрідний рекорд для України: кожна п’ята серед когорти нардепів – жінка. До цього часу найбільше жінок в українському парламенті було за попередньої каденції - 53 народні депутатки (більше 12%).

Євроінтеграція освіти: як це працює в УжНУ

Коли ми говоримо про єврореформи, часто дуже непросто показати причинно-наслідкові зв’язки, а ще складніше – знаходити конкретні результати. Адже у багатьох галузях зміни тривають довго і не надто динамічно, а результати не дуже помітні людям, котрі не є вузькопрофільними фахівцями. Але вища освіта – це одна з тих сфер, де євроінтеграція працює дуже успішно. І в цьому легко переконатися. Скажімо, на прикладі Ужгородського національного університету.  

У яких умовах голосують берегівчани

Про вибори Президента та у Верховну Раду України, кандидатів, результати голосування, думки експертів написано стільки, що з цієї тематики можна цілі томи видавати. Натомість майже ніхто не пише, ніде не аналізується, де, в яких приміщеннях, умовах здійснюється волевиявлення громадян.

Вибори між горами

Міжгірщина опівдні 21 липня 2019-го року, коли Україна обирає нову Верховну Раду. Палац культури у селі Синевир: перед будівлею пасуться, калатаючи дзвониками, дві корови, на траві розлігся, висолопивши язика, місцевий пес, який часом підбігає до виборців, а кілька людей на ґанку не надто жваво обговорюють найгарячішу тему не лише цього дня, але й останніх і, певно, майбутніх тижнів. Дехто з них уже обмиває подію пивом, сидячи за столиками кав’ярні через дорогу.

На Закарпатті зафіксовані порушення під час виборчого процесу, - експерти

В Ужгородському пресклубі відбулося засідання, головною темою якого став перебіг дня голосування на Закарпатті: хід голосування, активність виборців, порушення тощо. До участі запросили суб’єктів виборчого процесу, експертів, представників правоохоронних органів.

Чардаш на виживання: боротьба кандидатів у 73-му «угорському» окрузі

На самому початку парламентської виборчої кампанії у публікації «Пролітаючи над мажоритарними округами Закарпаття» ми прогнозували жорстку боротьбу на закарпатських одномандатних округах. І вона таки справді виявилася жорсткою. Деякі кандидати-мажоритарники і члени їхніх команд у цьому переконалися особисто, переживши обшуки у власних будинках за участі силовиків з автоматами.

Електронне врядування: як це працює в Ужгороді

Один із сучасних показників успішної роботи влади будь-якого рівня – впровадження інструментів європейської демократії, а сьогодні це насамперед можливості, сервіси в електронному форматі – електронне урядування. Це дозволяє громадянам отримати послуги, інформацію дуже швидко, на будь-якій відстані, у зручний час, мінімізує контакти з чиновниками, а отже й нівелює корупційні ризики. Як напрацьовувалося і розвивається електронне урядування в Ужгороді – детальніше. 

Вибори до Верховної Ради. Кандидати від Закарпаття. ІНФОГРАФІКА

У неділю, 21 липня, відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Виборча Медіа-майстерня, що працює в Ужгородському прес-клубі, підготувала інфографіку про кандидатів у народні депутати від Закарпаття.

Михайло Савчин: «Я – професіонал. Де перебуваю, завжди на провідних ролях. І в Парламенті мав би голос»

Якби кандидат у народні депутати на 68 окрузі від партії «Голос» Михайло Савчин йшов на вибори не в Україні, а в розвиненій демократичній європейській державі, він однозначно переміг би. Адже хто, як не відомий професор-конституціоналіст, має працювати в парламенті і писати закони. Утім, у наших умовах не все так очевидно. Бо складно спрогнозувати результат голосування, коли для виборців емоції важливіші, ніж розум. А ще й поширена практика підкупу виборців.