Публікації

Іван Маргітич – "Слуга Народу" у 73-му окрузі пропонує перетин кордону за 15 хвилин

Перша зустріч кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах Закарпаття від партії «Слуга Народу» відбулась напередодні. Про основні проблеми та підходи до їхнього вирішення спілкуємося з кандидатом-мажоритарником від 73-го округу, Маргітичем Іваном.

Нерозкручені кандидати з народу чи обіцянки старих політиків

Протистояння нових молодих облич та уже звичних нам політичних постатей прогнозують політологи у Закарпатській області на позачергових парламентських виборах. Першим допоможуть партійні рейтинги та незаангажованість. Другим – фінансовий ресурс та багаторічні «вливання» на своїх округах. За останніми даними, найбільша кількість кандидатів до парламенту із Закарпаття – від партії «Слуга Народу», окрім трьох закарпатців у прохідній частині списку партії, ще шість – балотуються по мажоритарним округам.

Закарпатці у списках: хто і з ким іде на вибори в парламент?

Вибори за закритими партійними списками – це наче конкурс на найкращу книгу року чи картину кінофестивалю: і тут, і там маємо так звані лонг- і шорт-листи. Довгі списки – це перелік всіх більш-менш підходящих кандидатів на нагороду. А короткі – це вже відібрані, найбільш імовірні переможці. Та суттєва різниця між літературою чи кіном і політикою є: все залежить від того, хто формує списки. Якщо на літературних і кіноконкурсах це робить професійне журі, то в нашій політиці все вирішують одиниці. Як правило, з іменами цих одиниць і асоціюються їхні політичні проекти.   

Мирослав Горват: «Роми повинні мати свого представника у Верховній Раді»

Ще сьогодні кандидати і партії можуть подавати свої документи для реєстрації в ЦВК. По округу№68 з центром в Ужгороді є чимало охочих позмагатися. Серед них називають і Мирослава Горвата, одного з лідерів ромської громади, депутата Ужгородської міськради, активного захисника прав ромів. Загалом по області близько 30 депутатів-ромів місцевих рівнів. Але у Верховній Раді представників ромської громади ще не було.

Життя після інсульту: як впроваджуються європейські медичні програми в Україні

 Щопівгодини пацієнт із інсультом, якого можна було б врятувати, помирає або незворотно втрачає працездатність лиш тому, що проходить лікування у непристосованій лікарні. Особливо гостра проблема з інсультом у країнах Східної Європи – через дієтичні ризики, неконтрольований високий кров'яний тиск та куріння. У переліку цих держав і Україна. Кожен п’ятий наш співвітчизник помирає від інсульту, а кожен шостий стає інвалідом.

«Голос» на Закарпатті: команда на вибори і плани щодо розбудови

Вчора, 14 червня, партія «Голос» Святослава Вакарчука представила команду на Закарпатті. Зустріч відбулася у відкритому форматі, поблизу Ужгородського замку.

Пролітаючи над мажоритарними округами Закарпаття

Початок виборчої кампанії до парламенту на закарпатських мажоритарних округах нагадує кадри фільмів BBC або National Geographic про міграцію птахів до африканських озер. Сила-силенна пернатих різної масті періодично злітаються до багатих на рибу водойм. А там вже, як можуть, конкурують за їжу. Жорстко і часом жорстоко змагаються, щоб вижити і почати новий етап свого життя. Така природа птахів.

Чорне море досліджуватимуть за євростандартами

В Україні, у межах проекту  Emblas, який фінансується Європейським Союзом, заплановані спільні українсько-грузинські дослідження у Чорному морі. А саме: дослідження у відкритому морі, розробка національних програм моніторингу, тестування сучасних методів досліджень і збору інформації, яка стане основою для оцінки стану Чорного моря, а в подальшому - для розробки Морської стратегії.

неЖІНОЧІ професії. Поліцейська

До сих пір, через певний добре усталений набір стереотипів, суспільство, зокрема, українське, звикло вважати, що є професії суто «чоловічі» і «жіночі». Зараз потрохи цей розподіл змивається і ми бачимо, що більшість професій в Україні доступні як чоловікам, так і жінкам. Однак, навіть це не заважає все одно дотримуватися стереотипних думок, що жінки можуть виконувати ту чи іншу роботу «неповноцінно» чи «не на рівні з чоловіками».

На Закарпатті дослідили електоральні настрої виборців округу №73

Улюблений український спорт - виборчі перегони стартували. Карпатський центр полінгових досліджень (м.Ужгород) на замовлення міжнародних інституцій провів протягом 20-31 травня 2019 року низку соціологічних досліджень що стосувалися електоральних уподобань регіонального виборця. Зокрема, опитування проводилося по округу №73 (м.Берегово, Виноградівський район, частина Берегівського та Іршавського районів), опитано 1800 респондентів.